Skip to Content

Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

Hoci páni nemajú taký veľký výber účesov a farieb, aj napriek tomu môžu svoj styling prispôsobiť ich osobnosti či konkrétnemu podujatiu, experimentovať so strihom a zamaskovať určité problémy s vlasmi.

Najlepšie pánske strihy

Účesy pre mužov: Tom Daley
Britský skokan do vody Tom Daley s krátkym strapatým účesom.

Možno sa to nezdá, no aj muži si majú z čoho vyberať, pokiaľ ide o styling vlasov. Existuje viacero variácií, záleží na dĺžke vlasov a na tom, aký štýl preferujú. Veľmi krátky zostrih, dlhý cop alebo rozstrapatený „shag“ po ramená?  V ponuke je mnoho rozličných strihov pre rôzne dĺžky vlasov a je tu tiež možnosť experimentovať a striedať rôzne looky. Ak vám vlasy dorastajú, môžete im dať načas a nechať si ich dlhšie, alebo si ich vyholiť a začať tzv. „od nuly“. Ak muž nájde ten pravý účes, vždy sa k nemu vracia a zostáva mu nadlho verný – až kým sa neobjaví ďalší look, ktorý stojí za to vyskúšať.

Viac o pánskych strihoch:

Najlepšie pánske účesy

Pánske účesy: Robert Downey Jr.
Vlasy, okuliare, brada – od Roberta Downeyho Jr. sa dá čo-to naučiť.

Strih je len začiatok, základ skvelého účesu. Rozhodujúci podiel na tom, ako účes bude vyzerať, má styling vlasov. Žiada sa vám použiť dávku gélu a vytvoriť „mokrý look“, alebo ponechať vlasom možnosť sa pohybovať, ako sa im zachce? Necháte vlasy nad čelom voľné, alebo ich vyčešete do tvaru pätky s pomocou stylingových produktov? Nielen vlasy vytvárajú celkový look – budete ho chcieť vylepšiť štýlovou bradou? Fúzy, plná či tvarovaná brada – aj tu máte na výber z viacerých možností.

Viac o pánskych účesoch:

Muži a farba vlasov

Pánske účesy: Michael Fassbender a George Clooney
Príklady príťažlivého stylingu: ryšavý Michael Fassbender (vľavo) a George Clooney so šedivými vlasmi (vpravo).

Farba vlasov je pre mužov zjavne menej dôležitou témou než pre ženy. Dôležité však je, že aj pre nich existujú vhodné voľby farieb na vlasy. Pokiaľ ide o výraznú zmenu farby, prím u mužov hrajú blond odtiene (najslávnejším zosvetleným blonďákom je momentálne huslista David Garrett). Hnedú a čiernu môžu muži použiť tiež vo chvíli, keď sa u nich začnú objavovať prvé šediny. Šedivé hviezdy, ako napr. George Clooney však dokazujú, že aj tento dotieň môže pôsobiť príťažlivo, hlavne v prípade, že ho podporia ideálne zvoleným účesom. Ryšaví muži tvoria oveľa menšiu skupinu, no aj v ich prípade platí, že vďaka správnemu štýlu účesu a brady môžu vyťažiť zo svojej výnimočnej črty maximum. Slávni ryšavci ako Michael Fassbender predstavujú skvelú inšpiráciu pre mužov s týmto odtieňom vlasov.

Viac o farbe mužských vlasov:

Riešenia pre problémy s vlasmi

Pánske účesy: Luke Evans
Herec Luke Evans s vlasmi po ramená a ustupujúcou líniou vlasov.

Pre mnohých mužov predstavujú šediny menší problém než rednutie vlasov a rysujúce sa kúty nad čelom. Ustupujúca línia vlasov je väčšinou výsledkom genetických predpokladov a pri výbere vhodného účesu a strihu je dobré brať ju do úvahy. Dobrou správou je, že vďaka pár trikom môžete zo svojho vysokého čela urobiť určitú prednosť. Preto nie je nevyhnutné vždy siahnuť po žiletke, existujú účesy, ktoré svedčia i dlhším vlasom. Podľa výskumov mužov okrem vypadávania vlasovnajviac trápia lupiny. S vhodnou starostlivosťou však dokážete vlasom prinavrátiť zdravie a vitalitu bez týchto neželaných prejavov.

Viac o riešeniach problémov s vlasmi:

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...