Styling | Vrstvený účes

Dlhé i krátke vrstvené účesy

Môžete mať kučeravé alebo uhladené vlasy, krátke alebo dlhé, jemné alebo silné vlasy pre úžasne jednoduché vrstvené účesy. Nezáleží na tom, aký typ vlasov máte, vrstvené účesy sú atraktívnou voľbou. Hviezdy ako Michelle Williams a Nicole Scherzinger sú si dobre vedomé krásy tohto účesu. Predstavíme vám hviezdy a celebrity, ktoré nosia vrstvené účesy spolu so stylingovými tipmi, ako na to.

Vrstvené účesy môžu byť tou správnou voľbou, ak chcete pridať do vašich vlasov štruktúru a štýl. Vlasy môžete mať zostrihané jemne, v postupných vrstvách alebo môžu byť zostrihnuté do krátkeho pixie účesu. Mierne dlhšia verzia sa môže javiť ako shag začínajúci v oblasti uší. Dlhé alebo krátke vrstvené účesy môžu, ale nemusia mať ofinu. Neexistujú hranice pre vrstvené alebo postupne zostrihané účesy. Najlepšie na tom je, že vrstvené účesy nestratia svoje čaro, ak si ich priebežne nestriháte, alebo sa rozhodnete, že si chcete nechať narásť dlhé vlasy.

Vrstvené účesy sú nenáročné na údržbu, ak vlasy udržiavate nadýchané, končeky vlasov neporušené a jednotlivé vrstvy jasne definované.

Vrstvené účesy a objem

Používaním správneho šampónu a  kondicionéru na vlasy dosiahnete požadovaný objem a vzdušnosť účesu. Môžete tiež použiť penové tužidlo pre zväčšenie objemu, ktoré nanesiete do uterákom presušených vlasov na bezproblémový styling účesu.

Ak sú vaše vrstvené vlasy rovné, mali by ste ich vyfénovať prameň po prameni pomocou difúzoru. Zatiaľ čo si vlasy fénujete, prečesávajte si ich okrúhlou kefou smerom od korienkov až po končeky, aby ste tak dosiahli zmyselný objem a vzdušnosť účesu. Následne môžete vlasy natočiť na okrúhlu kefu smerom von, ak chcete svoje dlhé, či stredne dlhé vlasy nechať sa točiť týmto smerom.

Správna starostlivosť o vrstvené účesy

Správna starostlivosť o vlasy je obzvlášť dôležitá pri vrstvených účesoch, ktoré vyzerajú najlepšie, ak sú vaše vlasy zdravé a lesklé bez poškodených končekov. Koniec koncov, zdravé končeky výrazne prispievajú k celkovému dojmu z účesu. Ak je to nutné, použite špeciálny šampón, kondicionér, vlasové kúry alebo séra na končeky vlasov na poškodené vlasy. Zájdite za svojim kaderníkom a nechajte si ostrihať poškodené končeky vlasov, ak je to potrebné. Výsledkom sú zdravé vlasy a výrazný objem a pružnosť účesu.

Styling pre vrstvené účesy

Vrstvené účesy stoja a padajú na správne definovaných jednotlivých vrstvách a zdôraznených končekoch vlasov. Aby ste dotiahli účes do dokonalosti, vosk na vlasy je viac než potrebný. Vosk vám pomôže tvarovať  účes bez toho, aby vlasy zbytočne zaťažil alebo ich zlepil. Ako bonus, vosk na vlasy tiež zintenzívni lesk vašich vlasov. Vosk okrem toho dodáva objem, a preto je ideálnou voľbou pre jemné vlasy. Postačí malé množstvo, ktoré nanesiete na prsty a následne nimi zatáčate končeky jednotlivých pramienkov vlasov.

Stále hľadáte vrstvený účes podľa vašich predstáv? Fotografie hviezd s vrstvenými účesmi v našej galérii vám ponúknu nespočetné množstvo inšpirácii pre ten váš.

Galéria: Hviezdy nosia Vrstvené účesy