Skip to Content

Dlhé i krátke vrstvené účesy

Môžete mať kučeravé alebo uhladené vlasy, krátke alebo dlhé, jemné alebo silné vlasy pre úžasne jednoduché vrstvené účesy. Nezáleží na tom, aký typ vlasov máte, vrstvené účesy sú atraktívnou voľbou. Hviezdy ako Michelle Williams a Nicole Scherzinger sú si dobre vedomé krásy tohto účesu. Predstavíme vám hviezdy a celebrity, ktoré nosia vrstvené účesy spolu so stylingovými tipmi, ako na to.

Vrstvené účesy môžu byť tou správnou voľbou, ak chcete pridať do vašich vlasov štruktúru a štýl. Vlasy môžete mať zostrihané jemne, v postupných vrstvách alebo môžu byť zostrihnuté do krátkeho pixie účesu. Mierne dlhšia verzia sa môže javiť ako shag začínajúci v oblasti uší. Dlhé alebo krátke vrstvené účesy môžu, ale nemusia mať ofinu. Neexistujú hranice pre vrstvené alebo postupne zostrihané účesy. Najlepšie na tom je, že vrstvené účesy nestratia svoje čaro, ak si ich priebežne nestriháte, alebo sa rozhodnete, že si chcete nechať narásť dlhé vlasy.

Vrstvené účesy sú nenáročné na údržbu, ak vlasy udržiavate nadýchané, končeky vlasov neporušené a jednotlivé vrstvy jasne definované.

Vrstvené účesy a objem

Používaním správneho šampónu a  kondicionéru na vlasy dosiahnete požadovaný objem a vzdušnosť účesu. Môžete tiež použiť penové tužidlo pre zväčšenie objemu, ktoré nanesiete do uterákom presušených vlasov na bezproblémový styling účesu.

Ak sú vaše vrstvené vlasy rovné, mali by ste ich vyfénovať prameň po prameni pomocou difúzoru. Zatiaľ čo si vlasy fénujete, prečesávajte si ich okrúhlou kefou smerom od korienkov až po končeky, aby ste tak dosiahli zmyselný objem a vzdušnosť účesu. Následne môžete vlasy natočiť na okrúhlu kefu smerom von, ak chcete svoje dlhé, či stredne dlhé vlasy nechať sa točiť týmto smerom.

Správna starostlivosť o vrstvené účesy

Správna starostlivosť o vlasy je obzvlášť dôležitá pri vrstvených účesoch, ktoré vyzerajú najlepšie, ak sú vaše vlasy zdravé a lesklé bez poškodených končekov. Koniec koncov, zdravé končeky výrazne prispievajú k celkovému dojmu z účesu. Ak je to nutné, použite špeciálny šampón, kondicionér, vlasové kúry alebo séra na končeky vlasov na poškodené vlasy. Zájdite za svojim kaderníkom a nechajte si ostrihať poškodené končeky vlasov, ak je to potrebné. Výsledkom sú zdravé vlasy a výrazný objem a pružnosť účesu.

Styling pre vrstvené účesy

Vrstvené účesy stoja a padajú na správne definovaných jednotlivých vrstvách a zdôraznených končekoch vlasov. Aby ste dotiahli účes do dokonalosti, vosk na vlasy je viac než potrebný. Vosk vám pomôže tvarovať  účes bez toho, aby vlasy zbytočne zaťažil alebo ich zlepil. Ako bonus, vosk na vlasy tiež zintenzívni lesk vašich vlasov. Vosk okrem toho dodáva objem, a preto je ideálnou voľbou pre jemné vlasy. Postačí malé množstvo, ktoré nanesiete na prsty a následne nimi zatáčate končeky jednotlivých pramienkov vlasov.

Stále hľadáte vrstvený účes podľa vašich predstáv? Fotografie hviezd s vrstvenými účesmi v našej galérii vám ponúknu nespočetné množstvo inšpirácii pre ten váš.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...