Skip to Content

Penové tužidlo – viac ako len stylingový prípravok

Getty Images

Okrem toho, že robí vlasy viac „zvládnuteľnými“, ponúka penové tužidlo dlhý zoznam výhod. Chráni vlasy pred vonkajším prostredím, pripravuje vlasy pre styling a taktiež pomáha udržať tvar účesu. Spoznajte stylingový a ochraňujúci zázrak!

Krásne tvarované a pružné kučery, zložito vyzerajúce vyčesané vlasy s bohatým objemom a špicaté účesy na chlapca už viac nie sú otázkou šťastia a trpezlivého stylingu. Pokiaľ hľadáte lojálneho spojenca pre styling, to čo potrebujete je penové tužidlo. Váš inteligentný spojenec, ľahký ako pierko, nesklame vaše požiadavky pokiaľ ide o poskytovanie lesku, výživu, ochranu a individuálnu starostlivosť.

Aj málo penového tužidla prejde dlhú cestu

Vaše vlasy nepotrebujú väčšie množstvo tužidla ako je veľkosť liekového orecha alebo tenisovej loptičky. Viac tužidla väčšmi nepomôže. Jednoducho nanesiete malé množstvo tužidla do uterákom presušených vlasov a necháte ho robiť zázraky.

Penové tužidlo: viac objemu, viac pevnosti účesu, viac štýlovosti

Váš dobrý stylingový spojenec, je tu stále pre vás, keď ho potrebujete a nikdy vás nezradí! Spoľahnite sa na trvalú pomoc svojho spojenca, spoľahnite sa na tužidlo! Vyčesané vlasy majú objem a držia svoj tvar, ofina sa nadvihne, špicaté, na krátko vystrihané vlasy nepadajú a nestrácajú objem a prstencové (mokré) vlny sa ohýbajú v lesklom „vlnopáde“. Pokiaľ chcete na hlave nosiť ozdoby vlasov, potom určite používajte tužidlo. Pomáha upevniť ozdoby, sponky do vlasov a čelenky ostanú na svojom mieste.

Penového tužidlo pre zväčšenie objemu aplikujte iba tam, kde je to potrebné, alebo, kde chcete vytvoriť extra objem. Množstvo o veľkosti golfovej loptičky je dostačujúce na posilnenie vlasov pri korienkoch. Naneste tužidlo pre zväčšenie objemu o veľkosti tenisovej loptičky po celej dĺžke vlasov, napríklad pre postupne zostrihané dlhé vlasy.

Tužidlo môže obsahovať aj vzácne oleje ako napríklad arganový olej, ktorý vo vlasoch docieli vláčnu jemnosť a udrží v nich potrebnú vlhkosť. V takomto prípade je váš štýlový spojenec zároveň i kondicionérom.

Penové tužidlo: okúzľujúce kučery alebo vlny

Ak chcete na svojej hlave vytvoriť pekné kučery alebo štýlový vodopád vĺn, siahnite po špeciálnom tužidle na kučeravé vlasy. Naneste penové tužidlo do uterákom presušených vlasov a jednoducho ich nechajte vyschnúť, alebo použite fén s difuzérom. V prípade, že sa rozhodnete vaše rovné vlasy premeniť na kučery alebo vlny, alebo ak sa rozhodnete dodať vašim, už existujúcim kučerám, viac pružnosti a tvaru, jednoducho naneste tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky na spodnú časť vašich vlasov. Potom si vlasy vysušte, ale tak, aby ostali vlhké. Zatočte vlasy do natáčok a nahrejte ich fénom. Pred odstránením natáčok nechajte vlasy vychladnúť. Pre formovanie kučier alebo vĺn použite radšej svoje prsty a než kefu. Závisiac podľa vášho účesu (vlny, kučery), môžete namiesto prstov taktiež použiť hrebeň so širokými zúbkami.

Penové tužidlo: Podpora štýlu a ochrana pred teplom

Váš stylingový spojenec je veľmi schopný všeumelec. Okrem individuálnej stylingovej podpory tužidlo taktiež ponúka neustále dôležitú ochranu pred teplom, takže s jeho pomocou fénovanie vaše vlasy nezničí. Kondicionéri obsiahnuté v tužidle dodajú vašim vlasom lesk, vďaka nim sa budú vlasy ľahko česať a tvarovať. No a ďalšou výhodou penového tužidla je prevencia pred statickou energiou.

Penové tužidlo: špeciálna starostlivosť pre špeciálne požiadavky

Potreby zafarbených vlasov sú iné ako potreby vlasov nefarbených. Preto je k dispozícii pre farbené vlasy špeciálne penové tužidlo s UV ochranou, ktoré udržiava farbu a chráni pred teplom. Tento typ tužidla predchádza vyblednutiu farieb. Šedivé vlasy majú tiež svojho stylingového pomocníka. Penové tužidlo určené pre šedivé vlasy obsahuje pigmenty, ktoré zabraňujú alebo eliminujú v šedivých vlasoch nežiaduci žltastý nádych. Spoľahnite sa na schopnosti stylingoveho tužidla, dodá objem akémukoľvek typu vlasov a taktiež dodá jemným vlasom väčšiu ohybnosť a mastným vlasom sviežosť a ľahkosť.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...