Styling | Muži

Svieža alternatíva: Pánske účesy s ofinou

Ak ofina vašej tvári pristane, je skutočne jednoduchou a skvelou voľbou, ako ozvláštniť klasický účes. Ťažko by ste hľadali ďalší prvok v oblasti účesov, ktorý by mal tak výrazný vplyv na celkový vzhľad. Ukážeme vám niekoľko príťažlivých mužských účesov okorenených ofinou – môže byť dlhá alebo krátka, strihaná dookrúhla, špicatá či nepravidelná. 

Žiaden iný prvok účesu natoľko nezmení vašu tvár ako ofina. Okrem zmeny dĺžky vlasov predstavuje ďalšiu voľbu pre všetkých, ktorí si chcú z času na čas zaexperimentovať so svojim klasickým účesom. Skôr, než chytíte do ruky nožnice, mali by ste sa presvedčiť, či sa ofina k vašej tvári skutočne hodí – nechajte sa inšpirovať našimi ukážkami pánskych účesov s ofinou. 

Pánske účesy s rôznymi typmi ofiny

Ofina môže byť krátka či dlhá, ostrihaná dookrúhla alebo došpicata. Môžete ju nechať voľne padať smerom dole, prehodiť do strany, alebo zostrihať do špicatého tvaru. Zvýraznením jednotlivých pramienkov ofiny získate ďalší zaujímavý efekt. Dnešné cool varianty sú nepravidelné a strapaté - čím väčší neporiadok, tým lepšie!

Ak sa pozriete na fotografie hore, zistíte, že ofina môže siahať aj nad úroveň obočia a napriek tomu vyzerať upravene - foto v strede ukazuje  nepravidelne upravenú ofinu končiacu nad úrovňou obočia. Alebo naopak môžete ofinou zakryť aj časť oka, ako to vidíte na fotografii vpravo hore. 

Ako upraviť pánsku ofinu

Oddeliť jednotlivé pramienky a vytvarovať celkový účes vám pomôže vosk na vlasy. A keďže je k dispozícii s lesklým a matným efektom, máte vďaka nemu zároveň po ruke aj ďalší stylingový nástroj. Jednotlivé pramienky alebo celú ofinu môžete upraviť matne alebo s leskom. Naše vlasy sú prirodzene lesklé, preto má väčšiu šancu zaujať výrazne matná ofina.  

V nasledujúcej galérii nájdete rôzne spôsoby, ako sa dá ofina nosiť a upravovať.

Galéria: Pánske účesy s ofinou

Objavte: Ofina Muži

Súvisiace články