Úprava krátkych vlasov

Krátke vlasy sú nenáročné na styling a zároveň sú veľmi trendy. Celebrity predvádzajú svoje nové krátke účesy a mnoho žien už dnes nasleduje ich vzor. Nové krátke účesy by mali pôsobiť ležérnym šarmom. Skontrolujte si svoje zásoby stylingových prípravkov. Máte už dnešné moderné a sofistikované prípravky na vlasy? Prečítajte si, ako si vytvoríte perfektne podmanivý krátky účes.

Zabudnite na okrúhle kefy na vlasy a natáčky! Väčšina krátkych účesov nepotrebuje na svoj styling žiadne špeciálne nástroje, postačia vám prsty. Rovná kefa na vlasy je dobrou voľbou pre elegantné krátke účesy, pri ktorých sa vlasy uhladzujú k pokožke hlavy. Jednoducho použite rovnú kefu počas fénovania vlasov. To zvyšuje lesk vo vlasoch, avšak nepridá účesu nekontrolovateľný objem. Rýchly styling (doslova na behu) najlepšie docielite pomocou rozčesávacej kefy na vlasy s riedkymi (široko od seba vzdialenými) umelými štetinami. Pomocou tejto kefy dodáte svojim vlasom štruktúru a vzdušnosť. Vďaka od seba výrazne vzdialeným štetinám si s pomocou tejto kefy vyfénujete svoje vlasy za pár minút a váš deň môže začať.

Styling krátkych vlasov: Vosk alebo gél?

Vosk, gél s mokrým efektom, stylingová krémová pomáda a gélový vosk sú ideálnymi tvarovacími prípravkami pre nositeľov krátkych vlasov. Než si vyberiete ten správny produkt, premyslite si všetky detaily vášho stylingu. Chcete si vytvoriť jemne vlhký look? Skúste naniesť trochu vosku, pomády lebo gélového vosku. Všetky tieto produkty obsahujú ošetrujúce oleje a preto dodajú vašim krátkym vlasom zvodný lesk bez tuhosti. Rozdeľte malé množstvo jedného z týchto prípravkov na obe ruky a naneste ho na vlasy hneď od korienkov. Nepoužívajte však veľké množstvo stylingového prípravku. Začnite len malým množstvom o veľkosti hrášku, neskôr si do vlasov môžete pridať zase trochu prípravku. Ak použijete prípravku príliš mnoho, pomôže vám jedine umytie vlasov šampónom.

Mokré gély a stylingové gély pôsobia veľmi dobre, ak chcete, aby vaše vlasy neboli nalepené k pokožke hlavy, alebo jednoducho preferujete „mokrý“ plážový look. Oba gély sú k dispozícii v rôznych druhoch pre jemné až po ultra super spevnenie účesu. Tieto informácie nájdete na obale produktu. Veľmi jemné alebo veľmi husté vlasy si vyžadujú o niečo viac pozornosti. Nakoniec, existuje len málo ľudí, ktorí považujú účes a lá dikobraz za atraktívny.

Styling krátkych vlasov: Objem je kľúčový

Krátke bob účesy alebo krátke strihy s dlhšími vrchnými vlasmi si vyžadujú viac objemu, aby vyzerali trendovo. Penové tužidlo, lak alebo púder pomáhajú vytvoriť objem a vzdušnosť bez zbytočného zaťaženia vlasov. Naneste tieto stylingové produkty ku korienkom, aby ste tak dosiahli požadovaný objem. Penové tužidlo, laky alebo púdre nájdete v mnohých variáciách napr. pre často upravované vlasy, farbené vlasy, normálne alebo mastné vlasy. Vyberte si vhodný prípravok na základe štruktúry vašich vlasov a ošetreniu, ktoré vlasy potrebujú. Obyčajne pre krátke vlasy postačí menej množstva než je tenisová loptička. Ako ste už zistili, penové tužidlo vám tiež pomôže osviežiť váš účes medzi umytiami šampónom.

Styling krátkych vlasov: Spevnie a väčšie spevnenie

Lak na vlasy dodá sofistikovaným krátkym účesom perfektné zakončenie. Napomáha k tomu, aby vaše vlasy vyzerali príťažlivo po dlhú dobu a tiež ich chráni pre škodlivým vplyvom UV žiarenia. Lak nanášajte vo vzdialenosti 20 cm, vďaka čomu sa lak na vlasy rovnomerne a zľahka rozdistribuuje na všetky vlasy. Použite tento jednoduchý trik na dosiahnutie vzdušných a krásne žiarivých vlasov. Lak na vlasy použite predtým, než si do nich nanesiete trochu vosku na vlasy.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...