Skip to Content

Dodajte vašim vlasom lesk: Najlepšie rady pre žiarivé a krásne vlasy

Nádherné vlasy plné lesku už nie sú len výsadou žien z reklám na šampón. Ukážeme vám ako dosiahnuť zdravo lesklé vlasy a prezradíme, čo vás o krásne lesklé vlasy okráda.

Väčšina žien sníva o lesklých hodvábnych vlasoch. Bohužiaľ, pružné a lesklé vlasy zostávajú v predstavách mnohých žien, denne bojujúcich s neposlušnými vlasmi. Veľmi často vyzerajú vlasy matne, oslabene a nepoddajne. Dnes to už nikoho neprekvapuje. Vlasy sú vystavované častému umývaniu horúcou vodou, vysúšané fénovaním a zaťažované stylingom. Ženy preto potrebujú vedieť ako vlasom prinavrátiť lesk.

Len málo žien si uvedomuje, že veľké množstvo kondicionéru vlasy zaťažuje a tým strácajú objem. Priveľa kondicionéru zanecháva vlasy nepoddajné a zanedbané. Použitie len malého množstva kondicionéru alebo stylingového produktu má oveľa lepší účinok. Na dosiahnutie lesklých vlasov vám postačí množstvo kondicionéru veľkosti lieskového či vlašského oriešku. Vlasy by ste si mali vždy umývať znesiteľne teplou vodou. Umývanie horúcou vodou je pre vaše vlasy záťažou a zanechá ich fádne. Vlasy sa môžu ľahko poškodiť aj keď sú ešte vlhké po umytí šampónom. Je preto dobré jemne ich vysušiť uterákom. Nikdy si vlasy nesušte trením uterákom. To by zanechalo povrch vašich vlasov drsný. 

Príliš silné česanie vlasov je ďalším zlozvykom, na ktorý by ste mali zabudnúť. Ak si oslabené vlasy češete príliš silno, môžete si ich ľahko polámať. Oveľa lepšou voľbou je občasné česanie vlasov s riedkym hrebeňom, pri ich umývaní. Fény s pripojiteľnou okrúhlou kefou zanechajú vaše vlasy po umytí jemnejšie a s väčším leskom. Používanie kefy s prírodnými štetinami pri fénovaní je k vašim vlasom výnimočne šetrné a preto je takáto kefa na vlasy skvelou voľbou.

Aj niektoré potraviny dokážu dodať vašim vlasom lesk. Sú to napr. obilniny, mäso, broskyne, špenát, mrkva a paprika. Tieto potraviny obsahujú veľa vitamínu C, E a A, ktoré posilňujú a chránia vlasy.

Špeciálne kondicionéry pre lesk vlasov sú pre vaše vlasy tou pravou odmenou po dni plnom stresov. Vlasové prípravky by nielen že mali sedieť vašemu typu vlasov, stavu a farbe vlasov, ale mali sa tiež dopĺňať medzi sebou. Výber vhodných prípravkov vám zaručí najlepšiu starostlivosť pre zdravé vlasy. Niet totiž pochýb, že vlasy musia byť zdravé, aby boli lesklé. Šampóny, masky i stylingové produky sa o vaše vlasy dobre postarajú.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...