Skip to Content

Svieža alternatíva: Pánske účesy s ofinou

Ak ofina vašej tvári pristane, je skutočne jednoduchou a skvelou voľbou, ako ozvláštniť klasický účes. Ťažko by ste hľadali ďalší prvok v oblasti účesov, ktorý by mal tak výrazný vplyv na celkový vzhľad. Ukážeme vám niekoľko príťažlivých mužských účesov okorenených ofinou – môže byť dlhá alebo krátka, strihaná dookrúhla, špicatá či nepravidelná. 

Žiaden iný prvok účesu natoľko nezmení vašu tvár ako ofina. Okrem zmeny dĺžky vlasov predstavuje ďalšiu voľbu pre všetkých, ktorí si chcú z času na čas zaexperimentovať so svojim klasickým účesom. Skôr, než chytíte do ruky nožnice, mali by ste sa presvedčiť, či sa ofina k vašej tvári skutočne hodí – nechajte sa inšpirovať našimi ukážkami pánskych účesov s ofinou. 

Pánske účesy s rôznymi typmi ofiny

Ofina môže byť krátka či dlhá, ostrihaná dookrúhla alebo došpicata. Môžete ju nechať voľne padať smerom dole, prehodiť do strany, alebo zostrihať do špicatého tvaru. Zvýraznením jednotlivých pramienkov ofiny získate ďalší zaujímavý efekt. Dnešné cool varianty sú nepravidelné a strapaté - čím väčší neporiadok, tým lepšie!

Ak sa pozriete na fotografie hore, zistíte, že ofina môže siahať aj nad úroveň obočia a napriek tomu vyzerať upravene - foto v strede ukazuje  nepravidelne upravenú ofinu končiacu nad úrovňou obočia. Alebo naopak môžete ofinou zakryť aj časť oka, ako to vidíte na fotografii vpravo hore. 

Ako upraviť pánsku ofinu

Oddeliť jednotlivé pramienky a vytvarovať celkový účes vám pomôže vosk na vlasy. A keďže je k dispozícii s lesklým a matným efektom, máte vďaka nemu zároveň po ruke aj ďalší stylingový nástroj. Jednotlivé pramienky alebo celú ofinu môžete upraviť matne alebo s leskom. Naše vlasy sú prirodzene lesklé, preto má väčšiu šancu zaujať výrazne matná ofina.  

V nasledujúcej galérii nájdete rôzne spôsoby, ako sa dá ofina nosiť a upravovať.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...