Skip to Content

Úprava krátkych vlasov

Krátke vlasy sú nenáročné na styling a zároveň sú veľmi trendy. Celebrity predvádzajú svoje nové krátke účesy a mnoho žien už dnes nasleduje ich vzor. Nové krátke účesy by mali pôsobiť ležérnym šarmom. Skontrolujte si svoje zásoby stylingových prípravkov. Máte už dnešné moderné a sofistikované prípravky na vlasy? Prečítajte si, ako si vytvoríte perfektne podmanivý krátky účes.

Zabudnite na okrúhle kefy na vlasy a natáčky! Väčšina krátkych účesov nepotrebuje na svoj styling žiadne špeciálne nástroje, postačia vám prsty. Rovná kefa na vlasy je dobrou voľbou pre elegantné krátke účesy, pri ktorých sa vlasy uhladzujú k pokožke hlavy. Jednoducho použite rovnú kefu počas fénovania vlasov. To zvyšuje lesk vo vlasoch, avšak nepridá účesu nekontrolovateľný objem. Rýchly styling (doslova na behu) najlepšie docielite pomocou rozčesávacej kefy na vlasy s riedkymi (široko od seba vzdialenými) umelými štetinami. Pomocou tejto kefy dodáte svojim vlasom štruktúru a vzdušnosť. Vďaka od seba výrazne vzdialeným štetinám si s pomocou tejto kefy vyfénujete svoje vlasy za pár minút a váš deň môže začať.

Styling krátkych vlasov: Vosk alebo gél?

Vosk, gél s mokrým efektom, stylingová krémová pomáda a gélový vosk sú ideálnymi tvarovacími prípravkami pre nositeľov krátkych vlasov. Než si vyberiete ten správny produkt, premyslite si všetky detaily vášho stylingu. Chcete si vytvoriť jemne vlhký look? Skúste naniesť trochu vosku, pomády lebo gélového vosku. Všetky tieto produkty obsahujú ošetrujúce oleje a preto dodajú vašim krátkym vlasom zvodný lesk bez tuhosti. Rozdeľte malé množstvo jedného z týchto prípravkov na obe ruky a naneste ho na vlasy hneď od korienkov. Nepoužívajte však veľké množstvo stylingového prípravku. Začnite len malým množstvom o veľkosti hrášku, neskôr si do vlasov môžete pridať zase trochu prípravku. Ak použijete prípravku príliš mnoho, pomôže vám jedine umytie vlasov šampónom.

Mokré gély a stylingové gély pôsobia veľmi dobre, ak chcete, aby vaše vlasy neboli nalepené k pokožke hlavy, alebo jednoducho preferujete „mokrý“ plážový look. Oba gély sú k dispozícii v rôznych druhoch pre jemné až po ultra super spevnenie účesu. Tieto informácie nájdete na obale produktu. Veľmi jemné alebo veľmi husté vlasy si vyžadujú o niečo viac pozornosti. Nakoniec, existuje len málo ľudí, ktorí považujú účes a lá dikobraz za atraktívny.

Styling krátkych vlasov: Objem je kľúčový

Krátke bob účesy alebo krátke strihy s dlhšími vrchnými vlasmi si vyžadujú viac objemu, aby vyzerali trendovo. Penové tužidlo, lak alebo púder pomáhajú vytvoriť objem a vzdušnosť bez zbytočného zaťaženia vlasov. Naneste tieto stylingové produkty ku korienkom, aby ste tak dosiahli požadovaný objem. Penové tužidlo, laky alebo púdre nájdete v mnohých variáciách napr. pre často upravované vlasy, farbené vlasy, normálne alebo mastné vlasy. Vyberte si vhodný prípravok na základe štruktúry vašich vlasov a ošetreniu, ktoré vlasy potrebujú. Obyčajne pre krátke vlasy postačí menej množstva než je tenisová loptička. Ako ste už zistili, penové tužidlo vám tiež pomôže osviežiť váš účes medzi umytiami šampónom.

Styling krátkych vlasov: Spevnie a väčšie spevnenie

Lak na vlasy dodá sofistikovaným krátkym účesom perfektné zakončenie. Napomáha k tomu, aby vaše vlasy vyzerali príťažlivo po dlhú dobu a tiež ich chráni pre škodlivým vplyvom UV žiarenia. Lak nanášajte vo vzdialenosti 20 cm, vďaka čomu sa lak na vlasy rovnomerne a zľahka rozdistribuuje na všetky vlasy. Použite tento jednoduchý trik na dosiahnutie vzdušných a krásne žiarivých vlasov. Lak na vlasy použite predtým, než si do nich nanesiete trochu vosku na vlasy.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...