star-hairstyles-amanda-seyfried
Styling | Vyčesané účesy

Rafinovaný štýl: Asymetrické polovyčesané účesy

Amanda Seyfried prišla na skvelý spôsob, ako vyzdvihnúť svoje zlatisté kučery a vlny. Jednoducho si prameň vlasov na strane zatočila a následne ho upevnila vzadu nad uchom. Zvyšku vlasov ponechala voľnosť a svojim pôvabným vlnám dovolila vyznieť v plnej kráse. S týmto rafinovaným lookom vyzerá ako stelesnenie ženskosti, nemyslíte? 

Asymetricky vyčesané vlasy majú mnoho podôb. Čo však majú všetky variácie spoločné, je ich jednoduchá úprava a priestor pre hravosť a kreativitu. Vďaka týmto výhodám sa polovyčesaný štýl môže ľahko stať vaším obľúbeným lookom. Jeho asymetrická obmena dokáže nebadane odpútať pozornosť od jemnej asymetrie tváre, vďaka čomu je vhodnou voľbou pre mnoho typov žien.

Mnoho podôb polovyčesaného účesu

© Getty Images

Jessice Jarrell, Jessice Simpson a Sarah Gadon asymetrický polovyčesaný účes mimoriadne pristane.

Na styling asymetrických účesov netreba špeciálnu zručnosť. Jednoducho si vypnite prameň vlasov na jednej strane a upevnite ho. Kreativite na tomto poli sa medze nekladú a tak si môžete na hlave vyčariť účes podľa svojho vkusu. Na fotografiách vám ukážeme niekoľko spôsobov, ktoré môžu obohatiť váš stylingový arzenál. Amanda Seyfried prezentuje klasickú verziu polovyčesaného účesu, Sarah Gadon ho poňala nonšalantne, z Jessicy Simpson je  veselé „dievča od vedľa“ a mladá speváčka Jessica Jarrell našla spôsob, ako vyzerať dospelo a zároveň hravo. Nesúmerné polovyčesané účesy často kombinujú zvodnosť a pôvab s hravosťou a nezbednosťou. Asymetrický styling ladí so zvlnenými, kučeravými, ale i s rovnými vlasmi. Svoju tvorivosť môžete uplatniť tým, že ho ozdobíte vrkočmi či zatočenými prvkami.

Tento uvoľnený účes je hravou variáciou na tému rozpustených vlasov a hodí sa na rôzne aktivity. Dokonale vytvarované vlny či kučery dodajú polovyčesaným účesom náznak elegancie (pozri účes Amandy Seyfried), zatiaľ čo ležérne zvlnené pramene (Sarah Gadon) sa ideálne hodia na neformálnu príležitosť. Polovyčesaným účesom s veľkým objemom a intenzívnym leskom upútate pozornosť na akejkoľvek party. A uhladený, dokonale upravený look Jessicy Jarrell so zapletaným prvkom na strane vytvára formálny, no zároveň hravý dojem.  

Polovyčesaným účesom dodáte požadovaný objem a tvar s pomocou púdru pre objem vlasov alebo penového tužidla.