men-with-hat
Styling | Muži

Elegantní i ležérni: Muži a ich klobúky

Muži zbožňujú nosenie klobúkov, baretov a baseballových šiltoviek počas celého roka. Hviezdy v našej galérii prezentujú rôzne druhy pokrývok hlavy – nechajte sa inšpirovať a zistite, aký účes zvoliť pod klobúk alebo čiapku.

Klobúky a čiapky sú bezpochyby najštýlovejším doplnkom v pánskom šatníku – dokážu dodať mužom osobitosť a zároveň tajomnosť. Ku každému outfitu existuje priliehavý klobúk či čiapka. Vhodne zvolenou pokrývkou hlavy môžete svojmu looku dodať ležérny nádych alebo svoj štýl pozoruhodne podčiarknuť. Všetko závisí na vybraných kúskoch odevu a na vašom jedinečnom štýle. Colin Farrell vyzerá v klobúku veľmi šarmantne, rovnako ako Ashton Kutcher v baseballovej čiapke. V galérii vám ukážeme, ako si pod ne upraviť vlasy, aj keď sú tie vaše trochu dlhšie.

Stylingové tipy pre mužov s klobúkmi

Nie je dôvod, prečo by muži mali schovávať svoje vlasy pod klobúkom. Práve naopak, viditeľne splývajúce vlasy sú príťažlivé! Niekoľko strapatých prameňov nad čelom, na krku alebo po stranách vykúkajúcich spod lemu klobúka má v sebe dávku uvoľnenosti - stávajú sa súčasťou nenúteného vyžarovania (štýl Adriena Brodyho alebo Roberta Redforda). Iné klobúky a outfity si však vyžadujú premyslenejší styling so začesanými vlasmi elegantne uhladenými voskom (ako v prípade Colina Farrella).

Ako si klobúk alebo čiapku nasadiť, to už záleží na vašom individuálnom štýle. Hlboko do čela či ďalej dozadu ako tyrolskú čiapku? Bude cool, ak bude baseballová čiapka posadená viac na stranu? Má okraj plochej čiapky smerovať dopredu alebo dozadu? Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je vyskúšať si pred zrkadlom rôzne variácie a spôsoby nosenia. Spoľahlivo tak prídete na to, ako zladiť klobúk i čiapku so svojimi rysmi i štýlom obliekania.

Pre mužov s výraznejšími kútmi nad čelom môžu mať pokrývky hlavy aj praktický význam. Čiapkou či klobúkom hravo schovajú ustupujúcu líniu vlasov po stranách čela. Alebo ich môžu ako Colin Farrell či Luke Evans nechať vyniknúť bez zakrývania.

V galérii sme zostavili sériu skvele zladených hviezd v klobúkoch a čiapkach – nebojte sa ich nasledovať!

Galéria: Účesy pre mužov v klobúkoch

Objavte: Muži