Riešenie odrastajúcich korienkov pre dokonale krásne vlasy

Čím väčší je rozdiel medzi prirodzenou farbou a novou farbou na vlasy, tým výraznejší je rozdiel medzi svetlejšími a tmavšími novo vyrastajúcimi korienkami vlasov. Nie je žiadny dôvod zakrývať vlasy, keď začínajú ukazovať nové korienky. Ukážeme vám, ako poľahky vyriešiť problém s novo vyrastajúcimi korienkami vlasov a ich farbením.

Obvykle sme radi, keď vidíme naše vlasy rásť – nanešťastie, nie v prípade, ak ide o farbené vlasy. Každý kúsok novo vyrastených vlasov zväčšuje rozdiel medzi prirodzenými a farbenými vlasmi.

Vlasy narastú mesačne v rozmedzí od 1 – 2,5 cm. Farebný rozdiel je teda už značne viditeľný aj po prvom mesiaci od farbenia. Pravidelné farbenie je preto nevyhnuté, ak chcete, aby vaša farba vlasov vyzerala dokonale udržiavaná. Profesionáli majú niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu prekonať obdobie medzi farbeniami vlasov.

Okamžitá pomoc: Prifarbenie

Nezúfajte, ak potrebujú vaše vlasy farebnú úpravu a žiadne z klasických farebných pomôcok nie sú po ruke. Väčšina žien nájde jeden z nasledujúcich nástrojov na farbenie vlasov doma:

Tmavšie korienky rastúce v blond vlasoch. Telové odtiene očných tieňov môžu pomôcť k prekrytiu farebných rozdielov vo vlasoch.

Svetlé korienky vyrastajúce v tmavých vlasoch môžete poľahky zakryť pomocou čiernej či hnedej špirály. Farebná kamufláž vám vydrží až do najbližšieho umytia vlasov. Uistite sa, že ste použili špirálu na mihalnice až po tom, čo ste z nej očistili nadbytočné žmolky a kúsky farby.

Okamžitá pomoc: Pero na farbenie korienkov vlasov

Pomocou špeciálneho farbiaceho pera na vlasy, bude kamufláž vyrastajúcich vlasov hračka. Tieto perá fungujú ako fixky. Vďaka kefke na konci pera, farba nekvapká a poľahky ju nanesiete aj na suché korienky vlasov. Farebné riešenie vydrží až tri umytia a aplikáciu perom môžete opakovať tak často, ako len chcete. Len jedna aplikácia spoľahlivo zakryje farebné vyrastajúce korienky vlasov. Väčšina pier na farbenie vlasov nie sú jednorazové a vydržia až 10 použití.

Tip: Pred permanentným zafarbením vlasov by ste sa mali uistiť, že pero na farbenie vlasov zodpovedá požadovanej farbe vlasov. Tieto perá sú dostupné v mnohých odtieňoch od strednej až po tmavú blond, od červenkasto hnedých odtieňov po stredne až tmavohnedé vlasy a čierne farby, vrátane farieb ako jasné a tmavšie odtiene červenej. Rovnako existujú i farbiace perá pre blond vlasy.

Dlhodobé farebné riešenie pre korienky: Farebné ladenie

Moderné technológie farbenia vlasov vám umožňujú miešať prirodzenú farbu vašich novo vyrastajúcich korienkov vlasov s už farbenými vlasmi bez výraznejších prechodov. Tento efekt vydrží celkom dlhý čas. Dlhodobé riešenie farbenia korienkov vlasov je navrhnuté tak, aby zafarbilo korienky vlasov v niekoľkých vzájomne ladiacich odtieňoch, ktoré vytvoria plynulý prechod farieb. Každý set takýchto špeciálnych farieb na vlasy obsahuje spektrum farieb, ktoré ladia so základnou (podkladovou) farbou vlasov. Písomná informácia na obale ukazuje škálu farieb obsiahnutých v sete, takže si môžete vybrať set farieb, ktorý sa najlepšie hodí k vašim prirodzeným vlasom, ale i k vlasom farbeným.

Zatiaľ čo tento druh farieb na vlasy vydrží rovnako dlho ako permanentné farby na vlasy (až 6 týždňov), ich aplikácia vám zaberie len 10 minút. Vďaka vyživujúcim olejom sú tieto farby k vlasom šetrné.

Tip: Tento druh farbenia vlasov je vhodný aj v prípade korienkov svetlých a šedivých vlasov.

Doplnky, ktoré zakryjú farebné rozdiely

Riešenie podľa návrhárov: Čelenka na vlasy zakryje neželaný prechod medzi prirodzenou a umelou farbou na vlasy. Vľavo: Cotton V pravo: Oscar De La Renta.

Novo vyrastené korienky vlasov pohodlne schováte pod čelenku či šatku. Váš účes by vám mal umožniť schovať viditeľné korienky vlasov pomocou vlasových doplnkov podľa vašej voľby. Účesy z 50.-tych a 60.-tych rokov vás môžu inšpirovať k vlastným „schovávacím“ účesom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...