Očarujúce vlny Marilyn Monroe

Getty Images

Jej blond retro vlny, neodolateľné pery a sexy postava sú legendárne. Jej účes sa stal súčasťou dokonalého imidžu a celkového vzhľadu. Vyšlo to niekedy z módy? Marilyn Monroe umrela mladá, v auguste pred 50-timi rokmi. Pamätáme si jej štýl, ktorý dnes napodobňujú mnohé hviezdy. Pozrite sa ako si vytvoriť moderné a očarujúce vlny a lá Marilyn Monroe.

Spomíname na Marilyn Monroe, bez pochýb najznámejší sex symbol 20. storočia. Bola tiež herečka s talentom pre komédiu, speváčka s charakteristickým hlasom ('I Wanna Be Loved By You') a bola  známa pohotovými odpoveďami (Q: Did you really have nothing on? Marilyn Monroe: Of course, the radio!). Narodila sa ako Norma Jean Baker. Jej producent jej poradil, aby si zmenila meno na Marilyn Monroe (podľa hudobnej hviezdy Marilyn Miller a dievčenského mena svojej matky). Ešte dôležitejšie bolo, že si zafarbila svoje prirodzené hnedé vlasy na blond a čoskoro sa stala ženou snov mnohých mužov. Jej vzhľad bol a stále je bezkonkurenčný. Muži ju zbožňovali a ženy sa jej túžili aspoň trochu podobať. Malý zázrak! Marilyn Monroe pútala pozornosť kamkoľvek prišla. Bola to akási osobitá aura jej krásnej tváre a postavy, čo ju robilo očarujúcou a neodolateľnou. Nanešťastie jej vzhľad a úspech nikdy úplne nevymazali jej neľahké detstvo. Vo svojom súkromí bola Marilyn Monroe krehká, neistá a bojazlivá.

Očarujúce vlny – súčasť imidžu Marilyn Monroe

Účes Marilyn Monroe bol jednou z jej najvýraznejších charakteristík, prvok, ktorý priviedol jej vzhľad do dokonalosti. Aj keď tento účes nie je na nej to najpútavejšie, jej živé blond vlasy sú neodmysliteľnou súčasťou herečkinho vzhľadu. Očarujúce vlny sú stále rovnako trendy ako pred 50-timi rokmi.  Keďže takéto vlny boli súčasťou Hollywoodskeho štýlu 40 a 50. rokov, dnes môžete nazývať nosenie vĺn ako retro. Nech už ich nazveme akokoľvek, sú ženské a očarujúce.

Madonna, Amy McAdams, Paris Hilton, Christina Aguilera, Katherine Heigl, Michelle Williams a ďalšie hviezdy z dlhého zoznamu napodobňujú tak dobre známy účes Marilyn Monroe.

Blond vlny Marilyn Monroe sú neodmysliteľnou súčasťou jej vzhľadu. Čo jej dodáva taký očarujúci štýl?

Retro štýl očarujúcich vĺn podtrhuje okrúhla tvár. Charakteristický účes Marilyn Monroe sú po bradu dlhé, postupne zostrihané platinové blond vlasy. K tomu veľké vlny, ktorých nebolo príliš veľa. Zmyselný účes vyzerá výborne s jasne červenými perami a čiernou očnou linkou.

Ako si vytvoriť účes Marilyn Monroe

1. Do uterákom presušených vlasov naneste väčšie množstvo penového tužidla pre objem vlasov, alebo klasického penového tužidla.

2. Pomocou štylky si vytvorte cestičku nabok.

3. Natočte široké pramene vlasov na natáčky alebo kulmu na vlasy.

4. Presušené vlasy nechajte vyhladnúť a opatrne z nich vyberte natáčky. Ak používate kulmu na vlasy, nechajte prameň vlasov natočený aspoň niekoľko sekúnd, než z neho kulmu vyberiete.

5. Vytvarujte si vlny pomocou prstov. Včešte do vlasov trochu gélu, ktorý dodá účesu punc elegancie. Ak preferujete viac ležérny look, prehrabnite si vlasy prstami niekoľkokrát, vytvoríte si tak roztomilý strapatý účes.

6. Naneste lak na vlasy s extra leskom pre žiarivé vlasy a lepšie spevnenie účesu.


Pozrite sa na účesy a styling ikony Marilyn Monroe a na dnešné hviezdy, ktoré sa inšpirovali jej očarujúcimi vlnami. Prelistujte si našu galériu účesov!

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...