Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

Domáce farbenie vlasov je dnes celkom jednoduchá záležitosť. Priamo vo svojej kúpeľni si vďaka dostupným farbám na vlasy môžete vytvoriť napr. pôsobivý melírovaný look. Ale chybám sa niekedy nevyhnete – stačí trochu nešikovnosti a máte na hlave oranžové vlasy. Odhalíme vám, na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť.

Počkať, počkať, takto som to nechcela! Keď vám po farbení v pohodlí domova vo vlasoch miesto zamatovej medovej blond zažiari sýtooranžová, je jasné, že veci nedopadli presne podľa plánu. Čo teraz? A ako sa tomu dá zabrániť? Máme pre vás niekoľko trikov, s ktorými dosiahnete perfektný farebný výsledok:

Dôležitý je vhodný odtieň

Mám tmavé blond vlasy, alebo sú skôr svetlohnedé? Mnoho žien má problém správne odhadnúť svoj pôvodný odtieň. No v skutočnosti ide o prvý dôležitý krok na ceste za vysnenou farbou vlasov. Ak sú napríklad príliš tmavé pre použitie konkrétneho zosvetľujúceho produktu, farebný výsledok pravdepodobne nebude taký, aký si predstavujete. Vlasy budú výrazne tmavšie a v horšom prípade dokonca oranžové. 

Doprajte si čas

Pri farbení dbajte na to, aby ste dodržali dobu pôsobenia uvedenú v návode – predovšetkým ak si plánujete vlasy zosvetliť. Nejde totiž o farbenie v pravom zmysle slova, pri zosvetľovaní dochádza k strate prirodzených vlasových pigmentov. Najskôr tmavších, potom červených. A vidieť to aj na vlasoch samotných – pri zosvetľovaní postupne menia farbu z hnedej na červenú, oranžovú, žltú a až nakoniec sa dostanú do fázy svetlej blond. Preto je treba kontrolovať, ako farbenie postupuje. Sú vaše vlasy ešte stále červené, oranžové alebo žlté? Žiadny dôvod na paniku! Stačí ešte trochu počkať, kým sa nedostaví požadovaný farebný výsledok.

Nástrahy prírody

Ak ste si predtým farbili vlasy prírodnými prípravkami ako henna, neodporúčame vám používať chemické farby na vlasy. Prírodné produkty obsahujú čiastočky kovu, ktoré môžu nepríjemne ovplyvniť farebný výsledok. Ich kombináciou s bežnými farbami na vlasy niekedy vznikne odtieň, ktorý ste nepredpokladali. 

Čo môžete robiť?

Pre vlasy s oranžovým a žltým nádychom predstavuje najlepšie a najšetrnejšie riešenie strieborný šampón. Obsahuje modré / fialové pigmenty, ktoré opticky vyladia nepekný farebný výsledok. Ak oranžový odtieň vznikol zosvetlením, máte ešte možnosť zopakovať proces farbenia, čo však znamená ďalší stres pre vaše vlasy. V prípade pochybností kontaktujte kaderníka, ktorému dôverujete. Nielenže zahladí škody, pomôže vám dosiahnuť look, ktorý si želáte.

Nezabudnite na správnu starostlivosť

Ak chcete, aby nová farba dlho a intenzívne žiarila, potrebujete vhodnú starostlivosť. Dobrú služby vám urobia špeciálne rady produktov pre farbené vlasy. Postarajú sa o ich zdravú štruktúru a odtieň plný lesku.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...