Odvážny a cool: Modrý melír

Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra. A nedávno prenikli aj do sféry módnych účesov. Odtiene od kobaltovej, tyrkysovej až po blankytne modrú dokážu pozoruhodne vyniknúť v blond, hnedých aj šedých vlasoch. Okrem toho, že predstavujú nevšedné módne gesto, majú aj moc ovplyvniť našu náladu a vnímanie.    

Podľa štúdie publikovanej na webe Top Ten, je modrá všeobecne najobľúbenejšou farbou. Symbolizuje nebo a oceán, upokojuje myseľ, vyžaruje slobodu, nehu, zodpovednosť a dôveryhodnosť. Na druhej strane si s jej ľadovými a sivými tónmi často spájame aj určitý chlad a odstup. Ak chcete navodiť uvoľnenú, hravú atmosféru, mali by ste zvoliť vodné tóny. Modrá je ideálna farba pre uvoľnené, slobodomyseľné ženy túžiace po harmónii bez ohľadu na to, či je práve v móde alebo nie. 

Príťažlivosť modrej farby

Máte slabosť pre modré očné tiene, linky alebo mascaru? Od nich je to už len na krok k modrým tónom vo vlasoch. Väčšina žien si nefarbí na modro všetky vlasy ale len niekoľko pramienkov. Pestré farebné akcenty vo vlasoch sú medzi hviezdami už istý čas populárne a vďaka svojej hravosti určite tak skoro z módy nevyjdú (pozri zostavu fotografií).   

Tip: Aplikujte do vlasov modrú mascaru, a presvedčte sa, či bude modrý melír ladiť s vaším vkusom a náladou. 

Modrý melír v kombinácii so zelenou a sivou

Trendy modrý melír
Modelka s modrými pruhmi vo vlasoch, ako sme ju zahliadli na Týždni módy v Tokiu (foto vľavo) a street style Caroly Bernard z Milána so žiarivým zelenomodrým melírom (foto vpravo).

Hravý (foto vľavo): Modrý melír vytvára vo svetlých vlasoch výrazný kontrast (napr. v popolavej blond). Studené modré a tyrkysové pruhy v kombinácii s mäkkými vlnami prehodenými nabok pripomínajú 80. roky. Farebné ladenie dopĺňa make-up v kráľovskej modrej. 

Rozchod s konvenciami (foto vpravo): Mladé ženy, ktoré si vlasy zafarbia na sivo a pridajú tyrkysové akcenty budú aj dnes považované za rebelky a nezávislé osobnosti, tak ako návrhárka a umelkyňa Carola Bernard.   

Modrý melír a make-up

 • Ak chcete upriamiť pozornosť iba na modré pruhy vo vlasoch, potom bude najlepším riešením líčenie v podobe čiernej mascary a priehľadného lesku na perách. Tieto odtiene nebudú súperiť o pozornosť s farbou vašich vlasov.  
 • Biela linka vo vnútornej strane oka (pozri foto vpravo hore) vyvoláva pocit tajomna. 
 • Ani teplejšími farebnými odtieňmi nič nepokazíte – môžete zvoliť rúž v tóne ružového dreva alebo oranžovú očnú linku (modrá a oranžová sú komplementárne farby).  
 • Iskrivú kombináciu predstavuje dymové líčenie v čiernej a kráľovskej modrej, ktoré bude tiež výborne ladiť s modrým melírom. 

Odkazy:

Viac o Carole Bernard  >> instagram.com/carolabernard

Street style: Carola Bernard  >> citizencouture.com

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...