Skip to Content

Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

Žena s platinovými blond vlasmi v elegantnom nízkom cope.
Schwarzkopf

Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

Žena s platinovými blond vlasmi v bielom top sa dotýka jej vlasov.
Getty Images / golubovy
Pre prechod na platinovú blond existujú ideálne podmienky.

Trendsetteri blond farbou dlho opovrhovali a práve tento najsvetlejší blond odtieň bol odsudzovaný ako farba pre bárbiny. Nebol teda príliš obľúbený – to sa však teraz zmenilo! Platinová blond je práve v móde a konečne sa zbavila svojej bábikovskej povesti. Áno, odfarbiť si vlasy je dnes omnoho viac cool než kedykoľvek predtým. Túžite po platinových vlasoch? Skvelé! Rozhodne to neoľutujete! Kým ale s odfarbovaním začnete, mali by ste vedieť niekoľko vecí. 

Trendy platinová blond – najlepšie podmienky

Žena s platinovými blond vlasmi, na sebe bielu transparentnú blúzku pred dvoma zrkadlami.
Schwarzkopf
Chráňte svoju platinovú blond pred žltými a inými teplými tónmi.

Úspešne si odfarbiť vlasy je celkom náročné, pretože počas tohto procesu môžu vlasy vysýchať alebo sa môže poškodiť ich štruktúra. Výsledkom sú tak lámajúce sa, poškodené vlasy. Je teda omnoho bezpečnejšie zájsť do profesionálneho kaderníctva a prebrať s kaderníkmi svoje obavy, najmä pokiaľ si nie ste istí, že si skutočne chcete vlasy na blond odfarbiť. Pokiaľ máte to šťastie a spĺňate nižšie uvedené podmienky, na ceste k bohatej platinovej hrive vám stojí len veľmi málo prekážok.

 • Máte prirodzene popolavo plavé vlasy – prirodzene tmavo plavé odtiene sú pre prechod na platinovú blond najlepšie. Tmavo hnedé alebo čierne vlasy sa odfarbujú len obtiažne.
 • Máte krátke vlasy, maximálne po ramená. Vďaka pravidelnému zastrihávaniu sú vlasy zdravšie než dlhé kadere. Okrem toho je u nich jednoduchšie použiť vlasový prípravok a ľahšie získajú jednotnú farbu.
 • Máte zdravé vlasy. S poškodenými alebo vyčerpanými vlasmi nemôžete dosiahnuť požadovaný výsledok, navyše ich môžete ešte viac poškodiť. Odfarbenie v takom prípade neodporúčame!
 • O svoje vlasy sa dobre staráte. Pred aj po odfarbení je dôležité vlasy príliš nezaťažovať. Po umytí z nich vodu radšej šetrne vyžmýkajte, než aby ste po nich prudko prechádzali uterákom. Používajte hrubý hrebeň a vyhnite sa tepelnému stylingu. Ak predsa len potrebujete použiť fén alebo žehličku, nezabudnite na vlasy naniesť prípravok na ochranu pred teplom.

Platinová blond: farbenie doma alebo u kaderníka?

Pokiaľ máte prirodzene plavé vlasy, môžete si ich odfarbiť sami. Odporúčame ale skôr platinové melíry ako odfarbenie celých vlasov. A pokiaľ už vlasy máte farbené, je potrebné pred prechodom na blond odstrániť všetky častice predchádzajúcej farby. V takom prípade bude najlepšie, keď to necháte na odborníkoch. Spolu sa pri návšteve salónu taktiež môžete dohodnúť, aký plavý odtieň vám pristane najviac a s akým sa najlepšie vyhnete žltým a iným teplým odtieňom. Možno ale budete musieť kaderníctvo navštíviť niekoľkokrát, kým docielite skutočne platinovú blond. Záleží na pôvodnom odtieni vašich vlasov, tmavšie vlasy je totiž zvyčajne potrebné odfarbiť niekoľkokrát. 

Ako sa starať o platinové vlasy?

Čo ešte, okrem odvahy, budete potrebovať aby ste mohli prejsť na platinovú blond? Starostlivosť, starostlivosť a starostlivosť. Pri odfarbení sa otvoria vlasové kutikuly a odstránia sa z nich uložené pigmenty, vďaka čomu získajú plavú, až takmer bielu farbu. Tento proces ale môže byť škodlivý a vaše vlasy môžu v jeho dôsledku vyzerať unavené a suché. Aj preto je veľmi dôležité dopriať svojim vlasom extra starostlivosť. Raz alebo dvakrát týždenne používajte špeciálny vyživujúci kondicionér a po umytí si hýčkajte svoje končeky špeciálnym vlasovým olejom. Odfarbené vlasy môže tiež poškodiť teplo, fénujte si ich preto studeným vzduchom a vždy používajte ochranný sprej. 

Komu pristane platinová blond?

Ženám s minimalistickým štýlom obvykle pristane platinová blond najviac. Hovorí sa tomu škandinávsky vzhľad a v Škandinávii vraj o štýle niečo vedia. Platinové vlasy sú ako elixír mladosti a dodajú vám žiarivú sviežosť. Buďte ale opatrní, korienky skoro dorastú a vlasy potom vyzerajú zanedbane. Pravidelné dofarbovanie korienkov približne raz za mesiac je preto (bohužiaľ) nevyhnutné. Náročnejšia údržba platinovej blond je faktor, ktorý by ste mali vziať do úvahy predtým, než sa objednáte ku kaderníkovi na odfarbenie.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...