Skip to Content

Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste. Odtieň vlasov môže totiž prezradiť zaujímavé detaily o vašej osobnosti. Neveríte? Tak si urobte pohodlie a začnite čítať.

Blondínky sú cool, rusovlásky ohnivé, brunetky stoja nohami na zemi a čiernovlásky často podliehajú melanchólii. Zdajú sa vám tieto stereotypy povedomé? Takmer každá žena má predstavu o tom, ako ktorá farba vlasov pôsobí na okolie a tieto konvenčné predstavy spojené s výzorom nás často rozčuľujú. V skutočnosti nie sú až natoľko vzdialené od pravdy. Tak ako nám vlasy napovedia niečo o pohlaví, veku a zdraví človeka, aj ich farba prirodzene asociuje určité vlastnosti. Jedno je isté: Existujú určité pravidlá, podľa ktorých sa môžeme o ľuďoch niečo dozvedieť na základe toho, akú farbu majú ich vlasy.  

Život má mnoho farieb

Uvažujete o zásadnej zmene výzoru? Tak spozornite – nová farba totiž dokáže výrazne ovplyvniť váš look. Od kompletnej premeny až po jemné oživenie v detailoch. A čo ak dokáže nový farebný tón prezradiť niečo viac o vašom charaktere než pôvodná farba vašich vlasov. Presne tak! Odtieň, ktorý nosíme v istej fáze života, prezrádza niečo o tom, ako chceme, aby nás videli ostatní. Či však dokážeme tomuto zdaniu dostáť aj vo vnútri, to už je iná otázka. Skúsme interpretovať štyri hlavné farby – blond, hnedú, červenú a čiernu a povedzme si niečo o ich typológii:  

Psychológia farieb: Blond

Čo o vás prezrádza odtień vlasov?
Blondínky sú príťažlivejšie: Svetlé vlasy pôsobia mimoriadne atraktívne a sexy.

Najskôr dobré správy: Blondínky vraj majú zmysel pre humor, sú atraktívne a sexy. Menej príjemné je, že ženy so svetlými vlasmi sú často považované za naivné a neverné. To ale nie je žiadne prekvapenie. Ale vedeli ste, že blondínky dokážu zdravo riskovať, no sú aj veľmi nestále? Väčšina ľudí si ich tiež asociuje s detstvom – preto, lebo sami vyrastali so svetlejšími vlasmi, ktoré im počas života stmavli. Preto si blond farbu spájame s mladosťou. Ak by ste uvítali prirodzenú omladzovaciu metódu, stačí si vybrať ten pravý odtieň.   

Psychológia farieb: Hnedá

Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
Podmanivé brunetky: Hnedovlasé ženy sú vraj veľmi prispôsobivé – ale to zďaleka nie je všetko!

Brunetky sú trochu podceňované, často ich vnímame len ako racionálne a zodpovedné bytosti... To je ale nuda! Nie sú to žiadne šedé myšky, majú povesť skvelých obchodníčok, zároveň pôsobia sympaticky a spoľahlivo. Dokonalé spojenie, no nie? Do kategórie prirodzených brunetiek spadá viac než 60% žien. Má to svoje výhody. Čo sa týka zodpovednosti, zmyslu pre humor, profesionality, inteligencie a úspechu si stoja výrazne lepšie než blondínky, červenovlásky či čiernovlásky. Ak máte zálusk na postup v kariére, môže to ovplyvniť práve výber novej farby vlasov. 

Psychológia farieb: Červená

Čo o vás prezrádza odtieň vlasov
Ryšavé vlasy sú veľmi populárne a vzrušujúce.

K červenej farbe vlasov sa viaže mnoho stereotypov. V stredoveku bola taká vzácna, že vzbudzovala podozrenie zo spojenia s diablom - ryšavé ženy boli pálené na hranici. No časy sa našťastie zmenili a červená farba vlasov úplne zmenila imidž – ich nositeľky vzbudzujú obdiv. Vyžarujú zmyselnosť, energiu a pôsobia veľmi moderne. Či už sú prirodzené alebo si trochu pomohli chémiou, každá z nich rada vzbudzuje pozornosť a miluje vzrušujúci život. Takže červenovlásky sa stále zahrávajú s ohňom, no dnes samy držia pochodeň. 

Psychológia farieb: Čierna

Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
Tmavovlasé ženy často vzbudzujú melancholický dojem.

Hlavne muži obvykle zatajujú dych, keď zbadajú čierne vlasy – tie v sebe skrývajú čosi exotické, hlavne pokiaľ ide o strednú Európu. Čiernovlasé ženy pôsobia vážne, elegantne a tajomne. Nehovoriac o horkokrvnom temperamente, ktorý si s nimi tiež spájame, navodzuje čierna farba melancholický a nežný dojem. Možno je to práve tento kontrast, ktorý robí z čiernovlások také zvodné a fascinujúce bytosti...

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...