Výrazne farebný melír a pramene vlasov

Getty Images

Farebné široké pramene vlasov boli trendom v účesoch minulého leta, a navyše sa do neho zamilovali hviezdy a celebrity po celom svete. Najlepšie na tom je, že si farebné pramienky môžete jednoducho vytvoriť samé doma.  Prezradíme vám, aké sú najnovšie trendy a ako si dopriať ten správny melír.

Katy Perry patrí medzi najúspešnejšie speváčky v zábavnom priemysle. Dnes 26-ročná hviezda si vyslúžila nie jednu, ale hneď dve ceny People’s Choice Awards. Mladá Kalifornčanka boduje aj v prípade účesov, ktoré sú trendy a zároveň hravé. Preto nás vôbec neprekvapuje, že je práve Katy obľúbeným hosťom na rôznych módnych show.

Účesy speváčok sa v priebehu minulého leta tešili veľkej pozornosti vďaka ružovým a jasne modrým melírom. Katy Perry nie je jediná celebrita, ktorá rada oživí svoj štýl s výrazne farebnými prameňmi. „It-girl“ Gillian Zinser a bývalá gossip-girl Jessica Szohr tiež zbožňujú jasné farebné akcenty vo svojich vlasoch. Hovoríme o novej vlne punkového štýlu? Nebojte sa, v lete sú jasne farebné pramene perfektne prijateľné aj v kombinácii s krátkymi čiernymi šatami.

Nemôžete sa dočkať, ako vyskúšate nové trendy dnešných „it-girls“ a dodáte do svojich vlasov svetlý melír? To nie je žiadny problém! Ukážeme vám, ako na to a na čo všetko myslieť predtým, než dodáte do vlasov farebné akcenty.

Výrazné farby v svetlých vlasoch

Dajte pozor na to, aby ste výraznú farbu v blond vlasoch neprehnali. Majte na pamäti, že je lepšie zafarbiť pár pramienkov vlasov, než široké a výrazné pramene. Čím svetlejšie vlasy máte, tým sú farebné efekty intenzívnejšie.

Môžete si svetlú farbu vlasov najprv vyskúšať a to pomocou farebných vlasových príčeskov. Tie si môžete do vlasov kedykoľvek pripnúť a za pár sekúnd ich zase odstrániť. Nanešťastie, prechod medzi prirodzenými svetlými blond vlasmi a príčeskom je dosť viditeľný. Môžete tiež použiť sprej na vlasy na vytvorenie farebného melíru, či širokých prameňov vlasov. Jednoducho nasprejujte tónovací sprej na vlasy na niekoľko prameňov a nechajte ich vyschnúť. Následne upravte svoje vlasy ako obyčajne. Tónovací sprej vám vydrží do ďalšieho umytia vlasov, poľahky ho zmyje i dážď. Pre svetlé vlasy vám odporúčame farebný melír v pastelových farbách. Zvlášť tlmené odtiene vyzerajú pôsobivo v blond vlasoch.

Výrazné farby v tmavých vlasoch

Tmavovlásky to poznajú: Aj tie najvýraznejšie a najsýtejšie farby zaniknú v tmavých či čiernych vlasoch a vytvoria len nepatrnú farebnú zmenu vo vlasoch. Ak stále túžite po ružových, červených alebo zelených prameňoch vlasov, mali by ste jemne zosvetliť dané pramene predtým, než ich začnete farbiť. Vlasy následne získajú požadovanú svetlú farbu. Po zosvetlení môžete na vlasy naniesť tónovacie prípravky. Naneste farbu na zosvetlené vlasy podľa návodu na obale farby. Farba následne vydrží vo vlasoch až 8 umytí.

Pramene vlasov vo farbách ako ružová, modrá alebo fialová sú ideálne pre ženy s bledším tónom pleti. Vyskúšajte oranžovú alebo zelenú, ak máte hnedý alebo olivový tón pleti.

Pozrite sa do našej galérie a zoznámte sa s najobľúbenejšími účesmi celebrít.

Odkazy

Umelecky zafarbené končeky vlasov >> thebeautydepartment.com

Mimoriadna farba pre farbené vlasy >> ausliebezumduft.de

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...