Skip to Content

Od rôznofarebných k nepravidelne zafarbeným vlasom

Chceli ste zvýšiť krásu vlasov použitím tónovacieho krému alebo ste sa rozhodli kompletne zmeniť výzor vrátane zmeny farby? Namiesto radosti však vaše sebavedomie utrpí šok z farebne neustálených či škvrnitých vlasov? Zažili ste už takúto situáciu? Poďme sa spoločne pozrieť na účinnú pomoc pre podobné nehody.

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré vám jednoducho povedané "nanesú" farbu nepravidelne. Farbiaci prípravok môžete aplikovať nesprávne a zle umytý pigment vám spôsobí nepravidelné zafarbenie. Alebo vlasová kozmetika zostala pred farbením vo vlasoch, čo spôsobilo, že farba nechytila rovnomerne. Treba rýchlo konať.

Odvážte sa znova zmeniť farbu Vašich vlasov

Predtým, ako sa rozhodnete znovu si vlasy zafarbiť, mali by ste si ich predtým umyť s použitím peelingového šampónu. Potom naneste výživnú kúru, ktorá pomôže poškodeniu štruktúry vlasov. Pri novom farbení použite ten istý produkt ako predtým. Ak použijete tmavší odtieň, mali by ste následne skrátiť čas farbenia, aby ste sa vyhli farebným fľakom.

Tmavý odtieň

Čo robiť, keď sa pravidelne farbené vlasy stávajú tmavšími po každom farbení? V prípade intenzívneho tónovania alebo trvácneho farbenia by ste mali ako prvé aplikovať farbu na vlasy na nové vyrastené vlasy a po pár minútach procedúru zopakovať i na zvyšné vlasy. Umývateľné tónovanie by malo byť zmývané vždy pred nanášaním novej farby. Predídete tým zmiešavaniu farebných pigmentov.

Mimochodom, končeky dlhších vlasov majú tendenciu byť drevité, preto si vyžadujú vyššiu koncentráciu pigmentov. Preto sa odporúča aplikovať farbu najprv do nových vyrastených vlasov, a potom po piatich minútach ku končekom. Je dôležité, aby sme pravidelne naše končeky ošetrovali intenzívnymi kúrami a olejmi, ktoré ich pripravia na nanášanie farby a poistíme sa tak pred problémami s farbením končekov. 

Niekedy je jediné riešenie skrátenie účesu

Samozrejme, že tento spôsob predstavuje radikálne riešenie pri najvážnejších prešľapoch týkajúce sa farbenia vlasov. Strihanie vlasov je veľmi efektívne v prípade, že vlasové končeky viažu viac pigmentu ako zvyšné vlasy. Toto sa stáva, keď sú končeky vlasov drevité alebo rozštiepené. Zastrihávanie končekov vlasov predchádza nezrovnalostiam vo farbení a prinavracia vlasom zdravší vzhľad.

Posledné útočisko

Trápite sa s farbením už príliš dlho? Návšteva kaderníka vám ukončí nekonečný debakel pri farbení vlasov. Ak máte pochybnosti, požiadajte kaderníka, aby vám pomocou melíru rozptýlil nerovnomerné výsledky vášho domáceho farbenia.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...