Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

Getty Images

Túžite po svetlej a jasnej farbe vlasov, ktorá by však pôsobila sofistikovane? Chcete, aby vaše vlasy vyzerali sviežo a poddajne a zároveň vyžarovali pôvab, za ktorým sa všetci otočia? Ak áno, mali by ste vyskúšať pastelovú farbu na vlasy. Objavte príťažlivosť pastelových farieb a zistite, či vám a vášmu štýlu skutočne pristanú. Hviezdy a modelky v našej galérii vám ukážu aktuálne trendy farby na vlasy.

Jemná cukrová vata, hebká mandľovohnedá, nežné farby kvetín a jemné zmrzlinové odtiene sa najnovšie stali súčasťou palety farieb na vlasy a sú na najlepšej ceste stať sa obľúbenými odtieňmi. Tieto mäkké farby zvýraznia krásu vašej pokožky, môžete ich využiť na celú dĺžku vlasov alebo naniesť len na jednotlivé pramene či časť vlasov.  

Jemné odtiene: Jemné farby vytvárajú na vlasoch dojem rannej rosy a prepožičiavajú im uhladenú eleganciu. Tlmené odtiene dodajú vášmu štýlu sofistikovaný nádych bez toho, aby vás zatienili a môžete ich nosiť kamkoľvek.

Návrhárka Proenza Schouler bola medzi prvými, ktorí privítali nový trend vo farbách na vlasy. Návrhári ozvláštnili vlasy svojich modeliek pepermintovozeleným a fialkovým odtieňom. Karl Lagerfeld nedávno vytvoril nevšedné farby vlasov pre Chanel.

Pastelové farby vlasov – pristanú vám a vášmu štýlu?

Pastelové farby môžete jednoducho naniesť na prirodzené alebo odfarbené blond vlasy. Vyskúšajte farebný preliv priamo doma a zistite, či sa k vám hodí. Pastelové farby sú ideálne pre svetlé blondínky, pretože na nich pekne vyniknú a jednoducho sa nanášajú.

Tipy a triky na farbenie vlasov: Pastelové odtiene

Pastelové farby sa nanášajú skôr vo forme prelivu, než dlhotrvajúcej farby na vlasy. Tento spôsob je vhodný pre všetkých, ktorí radi experimentujú s farbou vlasov. Ak vám zvolená farba úplne nevyhovuje, nemusíte čakať príliš dlho, kým sa vymyje. Farebné prelivy vydržia iba niekoľko umytí. Pastelová farba sa rýchlejšie vymýva, ak ju nanášate na poškodené vlasy. Pred nasledujúcim farebným prelivom by ste preto mali vlasom dopriať výživu a čas na zotavenie a posilnenie. 

Najdôležitejšie je presne dodržať pribalený návod na farbenie vlasov. Zložky musia byť namiešané v správnom pomere a čas pôsobenia farbiacej zmesi je tiež kľúčový pre výsledný odtieň.

Na rozdiel od obvyklých farebných prelivov, semi-permanentných či permanentných farieb sa pastelová farba pre dosiahnutie intenzívnejšieho farebného výsledku nanáša na suché vlasy.

Všetky farbené vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť, bez ohľadu na jemnosť farby či spôsob jej nanášania. Správne ošetrovanie vlasov vám zaručí krásne a dlhotrvajúce výsledky. Po opláchnutí farby naneste bezoplachový kondicionér. Kedykoľvek si vlasy potom umyjete, použite šampón na farbené vlasy.  

Výber vhodnej farby na vlasy – pastelovo broskyňové odtiene zvýraznia krásu tmavej pokožky. Delikátna ružová farba dodá blondínkam jemný romantický nádych. Svetlá fialková zase vytvorí cool a sebavedomý vzhľad.

Každý deň iná farba – ak chcete vyskúšať rôzne pastelové odtiene predtým, než sa rozhodnete pre konkrétny preliv, siahnite po pastelovej kriede. Aby ste si mohli vytvoriť farebné pramene, musí byť krieda pred použitím navlhčená. Kriedový nános sa vymyje po jednom umytí šampónom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...