Skip to Content

Trendy farba na vlasy roku 2012 – krémová blond

Pozdvihnite čaše na počesť nového odtieňa vlasov – tzv. champagne. Jemná blond champagne a béžová blond sú doslova hitom sezóny 2012. Prečítajte si o celebritách, ktoré už tomuto trendu podľahli.

Minulú sezónu bola hitom platinová blond. Pre sezónu 2012 je to zase Champagne blond. Po minulé roky populárnu svetlú blond tak dnes strieda jemnejší béžový odtieň. Tento trend má svoje výhody. Pri tomto odtieni je potrebné oveľa menej zosvetľovania, čo ale závisí aj od prirodzeného odtieňa vašich vlasov. Samozrejme, nejaké zosvetľovanie vlasov je potrebné aj ako príprava na nanesenie nového blond odtieňa.

Módni návrhári sa takisto chytili béžovej farby. Dôkazom je aj prezentovaná jarná a letná kolekcia 2012 počas Týždňa módy. Dlhé vlajúce vlasy zdobili modelky dievčenskej módy od Rodarte. Farba vlasov modeliek sa niesli práve v odtieňoch béžovej blond a chladnej champagne.

Šéfdizajnér pre módny dom značky Calvin Klein, Francisco Costa, je známy najmä svojimi minimalistickými lookmi. Tento rok si vybral modelky ako Patricia van der Vliet a Hanne Gaby Odiele, aby ukázal svoje delikátne kreácie. Pre modelky zvolil béžovú blond farbu vlasov, ktorá vzbudzovala u divákov dojem nevinnosti návrhárovej novej kolekcie. Na druhej strane módneho spektra je návrhárka Anna Sui, ktorá pozvala divákov na exkurziu do 70-tych rokov. Tá predviedla svoje modelky v krásnych pestrofarebných  tričkách s potlačou, stuhami a volánmi a s rôznymi ďalšími doplnkami. Nie sme preto prekvapení, že „slečna Hippie Chic' “ spolupracuje s 25-ročnou kanadskou supermodelkou Jessicou Stam, ktorá je veľmi obľúbená aj u iných dizajnérov. Je to iste aj vďaka jej béžovej farbe vlasov.

Aký je ale rozdiel medzi béžovou blond a Champagne blond? Čítajte ďalej, a dozviete sa odpoveď.

Jessica Stam s krásnou béžovou blond farbou
Béžová blond farba supermodelky Jessicky Stam dopĺňa módnu kolekciu Anna Sui FS 2012.

Béžová blond

Béžová blond je odtieň blízky klasickej svetlej blond a strednej blond farbe, s ich prirodzeným leskom, hodvábnym vzhľadom a strednou pigmentáciou. Na rozdiel od Champagne sa tento odtieň vždy prezentuje aj jemným zlatistým tónom. Pre viac zlatistý odlesk odporúčame pre ženy s farbou tmavý blond a brunetky, aby si pred aplikovaním novej béžovej blond farby vlasy trochu zosvetlili. Tie, ktoré máte jemnú až strednú blond farbu, môžete novú farbu naniesť bez zosvetľovania.
Tento odtieň vlasov veľmi pristane ženám, ktoré sa môžu pochváliť jemne opálenou pleťou a zelenými očami. Je to veľmi atraktívna kombinácia.

Champagne blond

Tento odtieň vyzerá ako veľmi svetlý prirodzený blond odtieň. Na rozdiel od béžovej blond, pre ktorú sú charakteristické zlatisté odtiene, pre Champagne je to zase matný, chladivý odtieň. Iba málo žien sa môže pýšiť takouto prirodzenou farbou vlasov. Pred samotným farbením vlasov na tento odtieň, je preto potrebné vlasy zosvetliť. Pre dosiahnutie požadovaného odtieňa budete potrebovať farbu s chladným leskom, nie so zlatistým. Tento odtieň vlasov pristane najmä bledšej pokožke a modrým očiam.

Pozrite sa do našej galérie, kde vám ukážeme známe ženy, ktoré podľahli tomuto novému trendu.

Odkazy:

Domov Champagne >> champagne-ardenne-tourism.co.uk

Viac než len blond >> theblondeblog.com

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...