Mladí objavujú šedivé vlasy

Getty Images

Hneď ako si väčšina žien objaví svoj prvý šedivý vlas, začínajú neľútostný boj proti známkam starnutia. Avšak pozor, hviezdy ako Kelly Osbourne a Lady Gaga si zámerne farbia svoje vlasy v odtieňoch šedivej farby. Šedivé vlasy majú svoju osobitú krásu i šarm. Ukážeme vám všetky zaujímavé možnosti, ako si šedivé vlasy upraviť.

Kelly Osbourne urobila veľký rozruch, keď sa prvýkrát objavila na verejnosti so šedivými vlasmi. Lady Gaga, Marina Diamandis, Taylor Momsen a Pixie Geldof si príležitostne tiež doprajú šedivé vlasy medzi blond a hnedým odtieňom. Nie ste zvedavé, prečo si mladé ženy farbia vlasy na šedivú farbu?

Šedivé vlasy a odvaha prekvapiť

Mladšie ženy, ktoré si zvolia šedivú farbu vlasov nielen rady experimentujú, ale tiež pútajú pozornosť, sú trendy a sebavedomé. A samozrejme, trendy samé nastoľujú. V týchto dňoch sa stále hovorí o tom, keď si top modelky alebo hviezdy zmenia farbu vlasov z blond na hnedú (ako Jessica Stam) alebo z tmavej hnedej na medenú červenú (ako Bérénice Bejo). Samozrejme, väčší rozruch vyvolala Katy Perry, keď prekvapila svoje okolie šmolkovo modrou farbou vlasov. Šedivé vlasy na hlavách mladých žien šokuje, nie preto, že je to šedivá farba, ale preto, že je obvykle spájaná so starnutím. Ľudia sú takí posadnutí skrývaním svojho veku a prejavov starnutia, že aj myšlienka na šedivé vlasy vyvoláva predsudky. Šedivé vlasy pútajú na mladých ženách pozornosť a vyvolávajú prekvapenie. Napokon, prečo sa trochu nepohrať a neprekonať klišé? Kelly Osbourne a ďalšie hviezdy to dokázali veľmi úspešne.

Začala sa hra v búraní konvencií: Taylor Momsen a Lady Gaga si zafarbili svoje vlasy na prirodzený odtieň sivej s jemným nádychom do blond farby. Kelly Osbourne, Pink a Marina Diamandis bojujú proti predsudkom šedivými vlasmi s babičkovským lookom s odtieňmi fialovej a ružovej, pričom ukazujú tmavé korienky vlasov s hrdosťou.

Nebojácne čelia kamerám, fanúšikom i kritike so svojimi šedivými vlasmi s farebnými akcentmi a tmavými korienkami vlasov. Sú unavené z konformity a ich vzhľad a postoj hovorí: "Je nám jedno, čo si kto myslí!“ Ženy, ktoré sa pohrávajú s farbami na vlasy sú obyčajne mladšie ročníky. Avšak, každý to môže vyskúšať. V jednom z rozhovorov, Kelly Osbourne pádne zdôvodnila, prečo sa rozhodla pre šedivé vlasy.

Kelly Osbourne experimentuje s dosť extravagantnými verziami účesov so šedivými vlasmi.  Dcéra rockovej legendy Ozzyho Osbourna prekvapila vlasmi v rôznych odtieňoch šedivej farby, od tmavej šedivej, šedivej s fialovými odtieňmi a karamelovými končekmi vlasov a svetlej šedivej farby s jemným nádychom ružovej.

Šedivé vlasy a make-up

Krátke moderné strihy vlasov ako je napr. geo strih alebo ležérne vlny vyzerajú výborne v kombinácii so šedivými vlasmi. Jednoduché účesy s rovnou ofinou alebo bob účes sú tiež skvelou voľbou pre šedivé vlasy. Make-up v žiarivých farbách pridá ten správny šmrnc k šedivému looku. Ružový alebo koralovo červený rúž a fialové alebo zelené očné tiene vyzerajú so šedivými vlasmi viac než dobre.

Pozrite sa na mladé hviezdy a modelky so „striebornými“ vlasmi.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...