Trendy účesy: Skosený bob je stále hit!

Bob je klasikou medzi účesmi. Ženy strih vlasov na boba doslova milujú, pretože je rovný ale nie štvorcový, krátky, no stále variabilný. Dnes budete vyzerať skutočne trendy, ak si ku klasickému strihu na boba necháte dlhšie bočné strany. Prezradíme vám, komu bob pristane a ako sa oň starať. Nie každá vlasová štruktúra si totiž môže dovoliť tento účes.

V originálnej podobe je bob dlhý po bradu a má jasne definované kontúry. Bob je jedným z naj populárnejších účesov na svete, pretože sa veľmi jednoducho vytvorí a ľahko upravuje. V priebehu rokov sa dĺžka vlasov rôzne variovala a dnes môže trendy bob siahať od uší až po ramená. To znamená, že môžete tento účes prispôsobiť proporciám svojej tváre. Platí to hlavne v prípade najnovšej interpretácie boba s predĺženými bočnými stranami.

Ak máte predĺženú tvár, mali by ste zvoliť čo najkratší bob účes. Tým svoju tvár zvýrazníte. Niektoré kroky urobia účes ľahkým, živým, bez prevísajúcich vlasov. Bob s jemnými líniami je ideálnou voľbou pre hranatú tvár. A okrúhla tvár vyzerá najlepšie s dlhším strihom bob účesu a menším objemom po stranách.

Bob je ideálny strih pre (takmer) všetky vlasy

Bob je strih vlasov, ktorý si vyžaduje istú vlasovú štruktúru. Účes na boba dokáže aj z redších vlasov vykúzliť elegantný účes. Vlny a kučery sú tiež vhodným typom vlasov pre štýlove bob účesy. Točiace sa vlasy a neposlušné trvalé nie sú najvohdnejším typom vlasov pre bob účes pre ich nepoddajnosť a ťažkú úpravu, najmä v prípade boba s ofinou. Tieto problémy však nie sú jediné, ktoré by vás mohli odradiť od účesu na boba. Ženy s trvalou vo vlasoch si veľmi boba neužijú a to z dôvodu pyramídového efektu.

To najlepšie zo sveta účesov – Bob

Vo všeobecnosti je bob veľmi jednoduchý na úpravu. So správnym strihom potrebuje len trocha pomoci na to, aby si udržal tvar. Čím kratší a precíznejší bob, tým častejšie by mal byť zastrihávaný vašim kaderníkom (kratší bob každé štyri týždne a dlhší bob každých šesť až osem týždňov).

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...