Ach, tie červené vlasy!

Getty Images

Dnes existuje omnoho viac červených odtieňov ako kedysi. Červená farba vlasov sa môže pohybovať od jahodovo červenej po tmavú mahagónovú. Pozrite sa na červenovlasé hviezdy a nájdite ten odtieň červenej, ktorý najviac pristane vám, vašim vlasom a vášmu typu pleti.

Nechajte odtiene červenej zaplaviť vašu fantáziu a tešte sa z názvov ako jahodová, čerešňová, baklažánová, červené víno, čili čokoláda a granátové jablko. Kto by nechcel skúsiť niekotrý z očarujúcich odtieňov červených farieb na vlasy? Červená farba vlasov prináša toľko odtieňov a odleskov, že v žiadnom prípade nebudete mať problém vybrať pre seba perfektný odtieň, ktorý vám pristane.

Experimentovanie s červenou farbou a melírom

Dočasné - zmývateľné červené odtiene vám pomôžu otestovať červenú farbu vo vašich vlasoch, pričom by ste mali myslieť na to, že zvolená červená farba by nemala byť svetlejšia než je vaša prirodzená farba vlasov. Skúška červenej farby na vlasoch vám tiež odpovie na otázku, či je táto farba pre vás vhodná na dlhodobé používanie, alebo je dobrá len ako výraz vašej kreativity. Zmývateľné farby vám pomôžu nájsť ten správny červený odtieň pre vaše vlasy a typ pokožky. Červený melír je ďalšou možnosťou, ako sa pomaly priblížiť k vašej novej červenej farbe vlasov. Takto môžete otestovať, či červená farba vlasov pristane typu vašej pleti. Melír je dobrý kompromis, ak sa pohrávate s myšlienkou zafarbenia si vlasov na červeno, s postupným prechodom, bez toho, aby ste sa vrhli ihneď na jasnočervenú farbu.

Správny odtieň červenej farby pre vaše vlasy i typ pleti

Chceli by ste mať nádherný odtieň granátového jablka, alebo vás skôr láka teplá karamelová červená, sýta tmavá červená alebo fialový nádych višne? Vaša voľba by sa mohla zúžiť na základe vašej prirodzenej farby vlasov a vašej pokožky:

Červenkasté blond a svetlo medené odtiene sú ideálne pre blondínky so svetlou pokožkou.

Ak máte tmavé blond vlasy alebo svetlo hnedé vlasy so svetlou až stredne tmavou farbou pleti, môžete byť chladný alebo teplý typ. Studené odtiene ako višňovo červená, burgundská červená a baklažánová pristanú modro-ružovému alebo olivovému typu pleti. Teplé odtiene červenej ako medená, medený buk a červenkastá zlatá sú ideálne pre žltkastú, broskyňovú alebo zlatistú pleť.

Stredne až tmavé hnedé vlasy a olivová pleť vyzerajú skvelo v kombinácii s intenzívnymi červenými a mahagónovými odtieňmi.

Veľmi tmavé až čierne vlasy sa zase hodia s višňovou červenou a tmavočervenými odtieňmi.

Pozrite sa na hviezdy s červenými vlasmi!

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...