Skip to Content

Elegantní i ležérni: Muži a ich klobúky

Muži zbožňujú nosenie klobúkov, baretov a baseballových šiltoviek počas celého roka. Hviezdy v našej galérii prezentujú rôzne druhy pokrývok hlavy – nechajte sa inšpirovať a zistite, aký účes zvoliť pod klobúk alebo čiapku.

Klobúky a čiapky sú bezpochyby najštýlovejším doplnkom v pánskom šatníku – dokážu dodať mužom osobitosť a zároveň tajomnosť. Ku každému outfitu existuje priliehavý klobúk či čiapka. Vhodne zvolenou pokrývkou hlavy môžete svojmu looku dodať ležérny nádych alebo svoj štýl pozoruhodne podčiarknuť. Všetko závisí na vybraných kúskoch odevu a na vašom jedinečnom štýle. Colin Farrell vyzerá v klobúku veľmi šarmantne, rovnako ako Ashton Kutcher v baseballovej čiapke. V galérii vám ukážeme, ako si pod ne upraviť vlasy, aj keď sú tie vaše trochu dlhšie.

Stylingové tipy pre mužov s klobúkmi

Nie je dôvod, prečo by muži mali schovávať svoje vlasy pod klobúkom. Práve naopak, viditeľne splývajúce vlasy sú príťažlivé! Niekoľko strapatých prameňov nad čelom, na krku alebo po stranách vykúkajúcich spod lemu klobúka má v sebe dávku uvoľnenosti - stávajú sa súčasťou nenúteného vyžarovania (štýl Adriena Brodyho alebo Roberta Redforda). Iné klobúky a outfity si však vyžadujú premyslenejší styling so začesanými vlasmi elegantne uhladenými voskom (ako v prípade Colina Farrella).

Ako si klobúk alebo čiapku nasadiť, to už záleží na vašom individuálnom štýle. Hlboko do čela či ďalej dozadu ako tyrolskú čiapku? Bude cool, ak bude baseballová čiapka posadená viac na stranu? Má okraj plochej čiapky smerovať dopredu alebo dozadu? Najlepším spôsobom, ako to zistiť, je vyskúšať si pred zrkadlom rôzne variácie a spôsoby nosenia. Spoľahlivo tak prídete na to, ako zladiť klobúk i čiapku so svojimi rysmi i štýlom obliekania.

Pre mužov s výraznejšími kútmi nad čelom môžu mať pokrývky hlavy aj praktický význam. Čiapkou či klobúkom hravo schovajú ustupujúcu líniu vlasov po stranách čela. Alebo ich môžu ako Colin Farrell či Luke Evans nechať vyniknúť bez zakrývania.

V galérii sme zostavili sériu skvele zladených hviezd v klobúkoch a čiapkach – nebojte sa ich nasledovať!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...