Skip to Content

Účesy z prstencových vĺn: Inšpirácia búrlivých dvadsiatych rokov

Návrhári sa vo svojich letných kolekciách inšpirovali širokými nohavicami, aké kedysi nosila  Marlene Dietrich, rovnými lemovanými šatami a pozornosť pútajúcim make-upom a jasne červenými perami. Svetové celebrity sa na červenom koberci ukazujú v najnovšom Charleston looku. Naopak, blogerky preferujú unisex „garçonne“ (chlapčenský) štýl. Prstencové vlny sú ideálnym účesom k štýlu, ktorý zvolili módni návrhári. Ukážeme vám, ako si vytvoriť elegantný look dvadsiatych rokov.

Začiatkom tohto roku režisér Michel Hazanavicius doslova vyzbieral väčšinu Oscarov za svoj nostalgický film "The Artist". V rovnakom čase sa do popredia dostal look dvadsiatych rokov až tak, že sa stal novým trendom. Nová filmová verzia novely F. Scott Fitzgeralda z roku 1925 "Veľký Gatsby" sa dostane na plátna kín v roku 2012. Novú filmovú drámu natočil režisér Baz Luhrmann a v nej sa môžete tešiť na známe hviezdy ako Leonardo DiCaprio a Carey Mulligan.

Je na čase dopriať si trochu zábavy a objaviť, čo prinesie nová verzia dvadsiatych rokov do sveta módy a účesov. Rozpoznávacím elementom mladých nekonvenčných žien dvadsiatych rokov boli účesy s prstencovými vlnami. Prečo sa nevrátiť v čase a nepožičať si trochu pôvabu búrlivých dvadsiatych rokov do módy a účesov?

Ako upraviť prstencové vlny

Heidi Klum vie, ako nosiť prstencové vlny.

Prstencové vlny sú stále upravované v štýle búrlivých dvadsiatych rokov.

1. Vlasy si umyte šampónom. Na vytvorenie prstencových vĺn totiž potrebujete mokré vlasy.

2. Do mokrých vlasov votrite dostatočné množstvo penového tužidla. Je dobré použiť koniec hrebeňa s „chvostom“ na nanesenie penového tužidla do vlasov, aby ste dosiahli lepšie spevnenie prstencových vĺn.

3. Vytvorte pravidelnú a hlbokú cestičku na stranu. Vedľa cestičky oddeľte široký prameň vlasov (široký asi na 2 prsty) nad čelom. Tento prameň použijete na vytvorenie prstencových vĺn.

4. Pomocou konca hrebeňa vytiahnite tento oddelený prameň vlasov smerom k tvári a začnite s tvarovaním prstencových vĺn od korienkov až po končeky vedľa cestičky vo vlasoch. Najprv vlasy vytiahnite hore smerom k cestičke, aby ste vytvorili prvý rad prstencových vĺn.

5. Pomocou špeciálnych natáčok na prstencové vlny si upevnite základ každej novovytvorenej vlny.

6. Striedavo stláčajte vlasy smerom hore alebo dole, aby ste vytvorili rady prstencových vĺn. Každý rad vĺn dobre upevnite pomocou natáčok predtým, než začnete tvarovať ďalšie vlny v opačnom smere.

7. Na prvýkrát vaše vlny nemusia byť zďaleka tak ideálne ako si ich predstavujete. Nezúfajte, čím viac budete tento účes skúšať, tým viac sa budú vaše vlny blížiť k ideálu.

8. Akonáhle sa vám váš výtvor páči, nechajte vlasy voľne vyschnúť a následne z nich vyberte natáčky na prstencové vlny.

9. Trochu laku na vlasy váš účes ešte viac spevní.

Prstencové vlny do práce a na voľný čas

Prstencové vlny
Na Londýnskom Týždni módy ukázali modelky Marka Fasta modernú verziu prstencových vĺn.

Alternatíva prstencových vĺn tiež pochádza z dvadsiatych rokov. V tejto alternatívnej verzii sú prstencové vlny jemnejšie a nemajú tak striktne definovaný tvar. Táto druhá verzia je stále elegantnejšia než kučery. V dvadsiatych rokoch používali kaderníci na vytvorenie prstencových vĺn horúcu žehličku. A moderná alternatíva k horúcej (klasickej) žehličke je kulma na vlasy.

Oddeľte približne 2 široké pramene vlasov. Začnite na vrchu hlavy, natočte vlasy jedenkrát smerom do vnútra na kulmu. Potom kulmu zatlačte mierne dolu. Teraz natáčajte vlasy na kulmu v opačnom smere a potiahnite kulmu trochu nižšie. Striedavo natáčajte vlasy na kulmu smerom dovnútra i von až kým sa nedostanete ku končekom prameňa.

Prstencové vlny: Vhodné oblečenie a make-up

Či už máte vlasy blond alebo hnedé, štýl búrlivých dvadsiatych rokov pristane každému. Závisí to najmä na udalosti, môžete zvoliť lacnejší alebo drahší make-up. Pre dramatický vzhľad v štýle Hollywoodskych hviezd čias dávno minulých potrebujete umelé mihalnice a jasne červený rúž. Bude to ideálna kombinácia na ples.

Široké, po kolená dlhé šaty, perly, klobúčik v tvare zvonu, členky, topánky na vyššom opätku, art deco vzory, flitre a perie sú tým najlepším outfitom a doplnkami k účesu s prstencovými vlnami.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...