Skip to Content

Testovanie krátkých účesov bez nožníc

Ženy si poriadne premyslia každú zmenu účesu - či chcú radšej niečo trendy alebo trošku extrémne, napríklad ako krátky pixie účes alebo punkový zostrih. Existuje niekoľko dôvodov  porozmýšľať ešte predtým, než na vlasy použijete nožničky. Je totiž možné, že výsledný účes nebude zodpovedať vašim predstavám. Tomuto sklamaniu sa vyhnete, ak vyskúšate naše tipy a vyskúšate si vytúžený účes, bez toho, aby ste sa rozlúčili s vašimi krásnymi dlhými vlasmi.

Mnohé ženy by veľmi rady vyskúšali nový trendy účes. Agyness Deyn a jej platinový blond pixie strih inšpiroval milióny žien na celom svete, aby si skrátili svoje vlasy. Na druhej strane, niekoľké sa odvážili a ostrihali si vlasy, ako napríklad 24-ročná Alice Dellal, ktorá nosí vyholenú polovicu hlavy. Napriek tomuto nápadnému a istotne nezvyčajnému účesu, alebo práve vďaka tomu, je teraz Alice Dellal veľmi vyhľadávaná ako modelka, ktorá má za sebou predvádzanie pre známych návrhárov ako Vivienne Westwood, Alexander Wang a Valentino.

Samozrejme, nosenie takéhoto nezvyčajného účesu si vyžaduje oveľa viac, než kúsok odvahy. Okrem toho, kto je pripravený rozlúčiť sa so svojimi dlhými, milovanými a starostlivosťou rozmaznávanými vlasmi? Môžete však byť pripravené na to, ostrihať si vlasy na boba po bradu, tak ako to nosí aj Keira Knightley. Aj keď na takýto účes potrebujete oveľa menej odvahy ako na účes alá Agyness Deyn a Alice Dellal, aj v tomto prípade stále váhate. Keď prídete do kaderníctva tak najpravdepodobnejšou požiadavkou bude: „Odstrihnite mi len trochu z koncov vlasov, prosím.“ Takto odídete opäť so známym starým účesom a potichu no frustrovaná sa budete zaprisahávať, že nabudúce už budete mať odvahy omnoho viac.

Frustrácia je zbytočná. Existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete otestovať radikálny a trendy účes bez toho, aby ste prišli o váš známy a obľúbený účes. Niekoľko rýchlych stylingových trikov môže napodobniť vytúžený účes, či už je to pixie, sofistikované vyholenie alebo dokonalý bob. Tento nový účes je vlastne taký malý vlasový podvod, ale vás to nebude stáť ani centimeter vašich dlhých vlasov. Po testovacom účese máte stále čas siahnuť po nožniciach.

Testovanie účesov: falošný bob

Falošný bob od Jil Sander v kolekcii jar/leto 2012
Falošný bob od Jil Sander v kolekcii jar/leto 2012

Test s účesom bob si vyžaduje vlasy dlhšie pod krk, zopnite si vlasy pár centimetrov nad končekmi gumičkou. Ak sa z chvosta uvoľní niekoľko pramienkov vlasov, tak to nie je problém. Naopak, tieto uvoľnené pramienky vám dávajú neformálny vzhľad. Teraz vlasy stočte a upevnite ich v oblasti krku sponkami. Ak máte kučeravé vlasy, môžete použiť kulmu na predné vlasy a pramienky. Tento falošný bob bude vyzerať celkom reálne, uvidíte či vám bude svedčiť pravý bob.

Testovanie účesov: falošný pixie (krátke vlasy)

Aby ste si vyskúšali kratší účes, jednoducho použite na dlhé vlasy kulmu na vlasy. Dočasne kučeravé vlasy vyzerajú kratšie ako rovné. Použite vlásenky, aby ste nimi upevnili kučery vzadu na hlave. Takisto si môžete otestovať aj dlhú ofinu s vašimi falošnými krátkymi vlasmi. Jednoducho si zopnite zadné a bočné vlasy a ofinu nechajte tak, ako je.

Testovanie účesov: nepravý zostrih

Pri tomto strihu sú vlasy na jednej strane vyholené, zatiaľ čo vlasy na druhej strane ponecháte dlhé. Nosenie takéhoto účesu vyžaduje pomerne veľa odvahy – a bude si to vyžadovať veľa trpezlivosti, kým si vlasy budete môcť upraviť do tradičného účesu. Než požiadate svojho kaderníka, aby vám ostrihal vlasy takto radikálne, najprv si to poriadne premyslite. Prezradíme vám jednoduchý spôsob, ako si tento účes otestovať pred tým, ako sa rozhodnete naozaj takto ostrihať: najprv si vlasy rozdeľte cestičkou uprostred. Na jednu polovicu si v oblasti spánku aplikujte trochu gélu a začešte ich smerom dozadu pod ostatné vlasy. Tieto spodné vlasy si vzadu upevnite sponkami pod rozpustené vlasy. Len niektorí si všimnú, že ste (ešte) nepoužili žiletku.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...