Skip to Content

Šetrná cesta k žiarivej blond

Blond farba je stále najvyhľadávanejšou zo všetkých farieb na vlasy. Nebuďte smutné ak vám príroda sama nenadelila blond vlasy vašich snov. Pomôcť matke prírode môžete dnes jednoduchšie a prijateľnejšie ako kedykoľvek predtým. Dnes je zloženie odfarbovacích emulzií, v porovnaní s minulosťou, šetrnejšie. Pritom si môžete zosvetliť aj veľmi tmavé vlasy. Oboznámime vás so základmi zosvetlovania vlasov moderným spôsobom.

Odfarbovanie zosvetlí vaše vlasy aj o osem odtieňov, ak je vaša pôvodná farba stredná blond alebo svetlo hnedá. Špeciálne odfarbovacie receptúry na veľmi tmavé vlasy (stredne tmavá alebo čierna) zosvetlia vlasy o dva alebo tri odtiene bez nežiaduceho červeného nádychu. Je dobré vedieť, ako zosvetlovanie vlasov funguje. Najprv sa jemne naruší hladká štruktúra vlasu, aby sa to nej dostal zosvetľovací roztok. To dovolí peroxidu vodíka v zosvetľovači hlbšie preniknúť do vlasu, kde zoxiduje existujúci pigment. To spôsobí, že pigment je bezfarebný. Zosvetľovacie emulzie obsahujú rozdielne množstvo peroxidu vodíka, preto odfarbia prirodzený pigment do rôznych odtieňov. Zosvetľovanie prebieha v niekoľkých krokoch a farba sa mení postupne. Počas tohto procesu mení vlas svoju prirodzenú farbu cez rôzne odtiene červenej a žltej, kým dosiahnete napokon blond farbu. Preto by ste sa mali pred použitím odfarbovacej emulzie uistiť, či je tá správna pre odtieň vašich vlasov a aký odtieň blond vlastne chcete dosiahnuť. Potom musíte dodržať čas, ako dlho nechať emulziu pôsobiť (30 – 45 minút), aby ste predišli zafarbeniu vašich vlasov na blond s červeným alebo žltým nádychom, pretože bol odfarbovací proces ukončený predčasne. Ak necháte bieliacu prísadu na vlasoch príliš dlho, nezosvetlí vám to vlasy výraznejšie, ale vlasy zničí a poškodí a zanechá ich suché a pórovité.

Vlasy si pýtajú extra starostlivosť po zosvetľovaní

Emulzia na zosvetlenie vlasov sa predáva v balíčkoch s kondicionérmi na odfarbené vlasy. Uistite sa, že si tieto kondicionéry aplikujete na čerstvo zosvetlené vlasy na 3 minúty po zosvetlení a opláchnutí vlasov. Vyživujúce zložky posilnia vaše vlasy a dodajú im hodvábny lesk. Robili ste si nedávno trvalú alebo ste si chemicky vyrovnávali vlasy? Ak áno, mali by ste počkať minimálne dva týždne, kým si vlasy začnete zosvetľovať. V opačnom prípade môžete skončiť s veľmi zničenými vlasmi. Ak patrí zosvetľovanie už k vašej rutine, túto nemusíte zosvetľovač nanášať na celé vlasy. Aplikujte si ho iba na odrastené vlasy, je to šetrnejšie a výsledok je rovnaký, keď si zosvetľovač na posledných päť minút zostávajúceho času odfarbovania rozotriete na celé vlasy.

Zvýraznenie pomocou blond melíru

Možno preferujete oživenie vlasov pomocou niekoľko dobre umiestnených blond pramienkov vo vašich vlasoch. Tieto pramienky môžu byť svetlejšie o dva alebo šesť odtieňov ako je vaša prirodzená farba vlasov, a takisto máte možnosť sama si vybrať, ktorú časť vlasov si chcete zosvetliť. Tieto pramienky sa hodia pre svetlé blond až pre stredne hnedé vlasy. Hravé odlesky týchto pramienkov sú atraktívne a neobvyklé. Zosvetlenie len niekoľklých pramienkov je pre vaše vlasy menšou záťažou, ako keď si zosvetľujete všetky vlasy. Ak sa chystáte odfarbiť si vlasy po prvýkrát sama, mali by ste o pomoc požiadať vašu kamarátku. Druhý pár rúk sa môže zísť najmä vo chvíli, keď si budete vyberať pramienky na hlave vzadu.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...