Domáci melír – Umenie, ktoré nemusí predstavovať problém

Medioimages / Photodisc

Melír úžasne rozjasní váš vzhľad a dodá živý nádych unaveným vlasom. Jasné odlesky farby sa pohrajú so svetlosťou vlasov, a jemné odtiene zlepšia vlasovú štruktúru. Ešte lepšie je, keď si danú procedúru melírovania urobíte sama v pohodlí domova. Ukážeme vám, ako na to. 

Správne zvolený melír dodá vašim vlasom prirodzený lesk.

Melír vaše rozjasní vlasy! Pramienky melíru rozjasnia vo vašich vlasoch jemnú blond až o šesť odtieňov. Technika melírovania, ktorú si zvolíte rozhodne, či si melír urobíte jemný, nebadaný, široký, dvojfarebný alebo dokonca viacfarebný. Platí však základné pravidlo: mnoho jemných pramienkov pôsobí oveľa prirodzenejšie, zatiaľ čo širšie zas odvážne, no nie každému pristanú.

Použitie melírovacej čiapky vytvorí prirodzene vyzerajúci melír

Používanie melírovacej čiapky vytvorí prirodzený look. Avšak, táto metóda si vyžaduje i svoje úsilie. V nasledujúcich krokoch vám poradíme, ako na to.

Krok 1: Nasaďte si melírovaciu čiapku na suché, rozčesané vlasy a poriadne si ju prichyťte gumičkou o bradu aby sa nešmýkala. Jemné vlásky na krku sa nesnažte nasilu vtesnať do čiapky, jednoducho ich nechajte vystrčené a zakryte ich uterákom.

Krok 2: Teraz môžete začať vyťahovať pramienky vlasov z čiapky cez malé otvory alebo dierky, ktoré si poprepichujete na čiapke ihlicou. Pre menej pramienkov, použite len každú tretiu alebo štvrtú dierku. Je dôležité aby ste prepichovaciu ihlicu držali vo vodorovnej polohe a majte na zreteli, aby háčik vždy smeroval nahor.

Krok 3: Ako náhle máte vytiahnuté všetky pramienky z melírovacej čiapky, dôkladne si ich prečešte predtým, ako nanesiete farbu na melír. Je na vás, ako dlho necháte pôsobiť melírovaciu emluziu na vytiahnutých pramienkoch, podľa toho, aký výsledný odtieň si želáte. Pomôžu vám inštrukcie v každom balení, kde nájdete i postup nanášania farby krok po kroku.

Krok 4: Po uplynutí pôsobenia farby pramienky opláchnite pričom majte stále melírovaciu čiapočku na hlave. Až po dôkladnom opláchnutí vodou, môžete čiapku zložiť. Čiapka vám pôjde dolu z hlavy jednoduchšie, ak si namelírované pramienky pretriete troškou šampónu, alebo necháte na nich pôsobiť 3 minúty vlasovú kúru. 

Použitie melírovacieho štetca pre perfektné zosvetlenie vlasov

Pomocou melírovacieho štetca môžete vytvoriť melír/svetlé pramienky vlasov len na vami vybraných pramienkoch. Vďaka tomu si vytvoríte vlastný look a dosiaznete požadovaný vlasový efekt. Môžete si vlasy zosvetliť na širokých plochách alebo len jemné pramienky, alebo na niektorých miestach hlavy ako napríklad boky ofinky. Ako na to:

Krok 1: Najprv si prečešte vlasy a upravte ich ako zvyčajne.

Krok 2: Pripravte si melírovaciu emulziu a aplikujte ju len na vami želané miesta s použitím melírovacieho štetca. Najlepšie to funguje, ak pásik, ktorý chcete zosvetliť, oddelíte od ostatných vlasov. Vyhnite sa však aplikovaniu melírovacej emulzie na pokožku hlavy. Odporúčame melírovať pásiky čo najďalej od pokožky, ideálne pol centimetra. Táto časť vyrastajúceho nenafarbeného korienka, bude dodávať celkovému vzhľadu prirodzený nádych.

Krok 3: Stylovanie, tak ako i melírovanie vzadu na hlave si vyžaduje prácu s dvoma zrkadlami alebo pomoc kamarátky. Čas účinkovania farby závisí na pravej farbe vašich vlasov a požadovanom odtieni, ktorý chcete farbením dosiahnuť.  

Krok 4: Po uplynutí odporúčanej doby pôsobenia, vlasy zmyte jemným šampómom a následne ich dobre opláchnite. Naneste kondicionér a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Nakoniec vlasy znovu opláchnite.

Krok 5:Na záver dôležitá vec: Užívajte si svoj melír!

Použitie melírovacieho hrebienka na jednotlivé pramienky

Melírovací hrebeň na vrchu s aplikátorom na farbu vám umožňuje vytvoriť tenučké pramienky. Používaním aplikátora bez hrebienka dostanete zasa široké farebné pramene.

Krok 1: Predeľte si vlasy cik-cak cestičkou. Pred použitím aplikátora s hrebienkom, urobte si malý test a prejdite aplikátorom po vlasoch, aby ste získali ten správny cit pri stláčaní aplikátora.

Krok 2: Aplikátor držte vertikálne k vašej pokožke hlavy a pomaly postupujte od vrchu vlasov v jednom prúde. Ak špička aplikátora nevytláča emulziu, zmeňte tlak v prstoch pri nanášaní. Čas trvania farby na vašich vlasoch je uvedený na každom pribalenom letáčiku. Po uplynutí času si vlasy opláchnite šampónom, použite kondicionér a upravte vlasy do požadovaného tvaru.

Ďalšie dôležité fakty

 • Použite melírovaciu farbu okamžite ako ju namiešate, nikdy si neodkladajte časť na ďalšie použitie. Jedine čerstvo namiešaná zmes garantuje výborné výsledky.

 • Mali by ste sa otestovať, či náhodou nie ste alergická na farbiacu emulziu na vlasy. Dôkladne si prečítajte inštrukcie kvôli alergickej reakcii, ktoré sú priložené v balíčku každej farby na vlasy.

 • Nikdy si nepokrývajte hlavu na ktorej už máte farbu nanesenú, umelohmotnými čiapkami alebo melírovacími čiapočkami. Môže to viesť k poškodeniu vlasov, pretože pod týmito pokrývkami narastá teplo, ktoré nemá kam uniknúť.

 • Uistite sa že máte na sebe oblečené staré tričko alebo niečo čo môžete zašpiniť. Na rukách musíte mať navlečené rukavice, keď si melírujete vlasy. Emulzia z farby kvapnutá na oblečenie môže natrvalo poškodiť alebo zosvetliť každé oblečenie.

 • Vyhýbajte sa inhalovaniu alebo samovoľnému vdýchnutiu prášku z bieliaceho púdru počas miešania s farbiacou emluziou.

 • Použite kondicionér po opláchnutí melírovaných vlasov, ktorý Vaše vlasy udrží zdravé a krásne

 • Namelírujte si vlasy krátko po trvalej farbe. Dovoľte vlasom aby si po trvalom farbení aspoň 2 - 3 týždne oddýchli. Potom môžete plánovať ďalšie farbenie, alebo inú namáhavú procedúru.
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...