Styling | Kučery

Rady pre ženy - ako upraviť kučeravé vlasy

Kučery majú často vlastnú hlavu. Spojiť najpôvabnejšie vlasové účesy s vašim osobným štýlom môže byť poriadna výzva. Naše rady o stylingu vás zásobia celým arzenálom príkladov a tipov pre úpravu kučeravých vlasov.

Obraz ženskej bezstarostnej kučeravej hlavy a na strane druhej každodenný zápas s neposlušnými kučerami. Môže to byť poriadny boj prispôsobiť svoj kučeravý účes vašej osobnosti a návykom s ich úpravou. Samozrejme, vaše kučery by ste mali ukazovať vo svojom prirodzenom čare. Každú konzultáciu začíname diskusiou o správnom strihu účesu, ktoré vytvoria alebo zmenia vašim vlasom štýl.

Zaujímavosti o štýle vlasov pre malé i veľké kučery

V našej poradni sa venujeme malým a veľkým kučerám osobite, pretože každá vlasová štruktúra vyžaduje osobité pravidlá pre ich úpravu. Malé kučery sa zvyknú vzpriamiť a vytvoriť ohromný objem, kým veľké kučery môžu pôsobiť skôr nezbedne. Mali by ste zvážiť či si zvoliť krátky alebo nápadne prestrihaný účes, ak sú kučery malé a pevné. Postupné ostrihané účesy zmenšujú objem. Pre veľké kučery je obzvlášť vhodná dĺžka po bradu. Dlhé vlasy s veľkými kučerami by mali byť postupne zostrihané len jemne, aby sa zvýraznila ich prirodzená pružnosť.

Všeobecné rady o štýle účesov

Ďalším aspektom, ktorý sa musí zohľadňovať v otázke vhodného stylingu, je váš životný štýl. Nechce sa vám tráviť tak veľa času v kúpeľni pred zrkadlom? Umývate si vlasy veľmi často? V takých prípadoch je pre vás ideálny jednoduchý športový strih. Klasické strihy sú vhodné pre ženy, ktoré sú ochotné si dať s praktickým účesom malú námahu, no stále chcú vyzerať štýlovo. Vyskúšať rafinované účesy je zábava pre každého, kto sa nebojí s česaním aj riskovať.

Stylingy pridané v našej galérií na konci článku ilustrujú naše rady.

Tipy a triky o štýle vlasov pre malé i veľké kučery

Tipy pre vytvorenie účesov hore:

  • Nechávajte vlnky schnúť prirodzene tak často, ako je to možné. Používajte výrobky proti krepovatosti, ktoré necháte na vlasoch pôsobiť. Použite malé množstvo stylingového výrobku pred obtáčaním jednotlivých prameňov okolo prsta.  Uistite sa, že končeky sa nevykrúcajú od seba ako stará maliarska kefa. Čas od času sa to stať môže. Vtedy jednoducho zatočte končeky spolu a obtočte pramene okolo prsta znovu.
  • V našich stylingových radách, sme vám ukázali typy, ktoré vyžadujú vyrovnávanie kučier. Doprajte si čas na vytvorenie takýchto účesov. Kučery a najmä prirodzene pevné kučery sú obzvlášť vzdorujúce proti vyrovnávaniu alebo tvarovaniu všeobecne. Po umytí vytlačte uterákom vlhkosť z vlasov, ale nešúchajte, aby sa vlasy nezamotali. Začnite mokré (uterákom nie úplne vysušené) vlasy fénovať a zároveň prečesávať dorovna. Keď sú úplne suché, môžete začať vyrovnávať plochou žehličkou - nikdy nie, ak sú čo i len trochu vlhké!
  • Cestička by nemala rozdeľovať vlasy na presne rovnaké časti. To sa kučeravým účesom často nehodí.
  • Kučery často nemajú prirodzený lesk, pretože sú väčšinou suché a povrch odráža svetlo menej účinne ako rovné vlasy. Výrobky pre bohatú vlasovú starostlivosť sú odpoveďou na tento problém, mimo používania spreju pre lesk vlasov ako posledný krok v ich úprave.

Link pre konzultácie o úprave kučeravých vlasov

Ešte viac štýlov účesov pre ženy s kučierkami >> glamourmagazine.co.uk