Styling | Krátke vlasy

Ostrihané vlasy – Dokonalý účes pre hravé rebelky

David Bowie naštartoval trend zostrihov už v rokoch 80-tych. jednotlivé vlasy sú ostro zostrihnuté, zatiaľ čo vlasy na vrchu hlavy zostávajú dlhé. Ako to vysvetliť kaderníkovi: "Všetky vlasy po stranách preč a vrchné vlasy nechajte, ako sú!"

Len pred nejakým časom boli krátky zostrihy a zostrihy vlasov po stranách spájané s punkovou, metalovou a gothic rockovou undergroundovou scénou. Dnes sú už takéto strihy takmer súčasťou mainstreamu; áno rebelský strih vlasov je dnes súčasťou klubovej scény. Vystrihané vlasy znamenajú niekoľko vyholených prameňov vlasov nad uchom a okolo hlavy, ako vojenský zostrih. Len vrchné vlasy si zachovajú svoju pôvodnú dĺžku. Pre trendy strih vlasov po stranách postačí vyholiť vlasy v okolí uší. Modelka Alice Dellal prezentovala jeden z odvážnych účesov. Nemecká herečka a víťazka súťaže 'Let's Dance', Sophia Thomalla tiež ukázala, ako krásne vynikne rebelský štýl vo vlasoch.

Vyholené plochy na hlave pridávajú výrazný akcent účesu, najmä ak sú ostatné vlasy dlhé. Bočný strih vlasov dáva krátkym strihom nový rozmer. Na počudovanie, neobvyklý vlasový element podčiarkuje ženskosť účesu.

Užitočná rada: Aj keď vyzerajú zostrihy a bočné strihy vlasov veľmi jednoducho, mali by ste to nechať na kaderníkovi, ktorý techniku tohto strihu ovláda. Následne môžete udržovať požadovanú dĺžku vlasov aj sami doma pomocou strojčeka na vlasy, každé dva týždne. Dobrou alternatívou môže byť kamarátka so šikovnými rukami, ktorá vám so zastrihávaním pomôže.

Mimochodom, takýto vystrihaný look vyzerá lepšie na ženách s jemne podlhovastou tvárou než v prípade tvrdších rysoch tváre. V prípade, že sú vaše vlasy veľmi jemné a riedke, nebude asi najlepší nápad, ak si vyholíte akýkoľvek malý prameň vlasov či už po stranách, alebo okolo hlavy. Môže sa stať, že vás váš krátky zostrih omrzí. V takomto prípade jednoducho rozdeľte vlasy cestičkou na stred, aby ste zakryli vyholenú časť vlasov. Alebo je tu stará dobrá osvedčená metóda - klobúk.  Možno ste si všimli, že i Sophia Thomalla po ňom siahla. Našťastie si ženy v spoločnosti klobúk z hlavy skladať nemusia.

Hviezdy s odvahou a zostrihom