Styling | Krátke vlasy

Evan Rachel Wood očaruje účesom Pixie v štýle 60-tych rokov

Strih vlasov z obdobia retro nazvaný pixie je veľmi vhodný na voľný čas aj do práce. Ak vás zaujíma, ako tento účes získať, čítajte ďalej. Tajomstvo tkvie v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Pixie účes ukazuje svoju výdrž. Tento účes patrí k ozajstnej vlasovej klasike. Práve teraz pixie obsadzuje popredné miesta v rebríčku obľúbenosti tohto strihu. Vlasy sú strihané tupým spôsobom. Jemné prechody mu dávajú jeho charakteristický tvar. Tento strih dáva pixie účesu prirodzený a ženský vzhľad.

Aj Evan Rachel Wood podľahla tomuto trendu a obetovala svoju dlhú hrivu za pixie strih, ktorý trochu dlhšími vlasmi pokrýva hlavu a ofinu zostrihnutú na stranu. Od chvíle, keď si skrátila vlasy, s úžasom pozerá, ako jej obdivovateľky kreatívne ďalej tvoria tento účes. V októbri to Rachel Wood urobila znova. Herečka dala svojmu pixie účesu nádych 60-tych rokov. Rovná stuha  je tak perfektným doplnkom pre tento štýl.

Modelky Twiggy a Crumb s účesom Pixie v štýle 60-tych rokov

Skromne môžeme povedať, že pixie strih herečky Evan Rachel Wood na nás nepôsobí nevkusne. Ženy si v šesťdesiatych rokoch zopínali vlasy za ušami a tvarovali si ich tak, aby účes vyzeral jednoducho. Naproti tomu dnešné pixie účesy dovoľujú vlasom voľne padať do tváre vo vlnách. Vďaka dnešným moderným vlasovým prípravkom (vlasová starostlivosť a umývanie) majú vlasy krásny hodvábny lesk.

Ženy s malou tvárou vyzerajú s týmto účesmi naozaj atraktívne. Ale pozor, tento účes vymysleli veľmi sebavedomé ženy s nápadnými vlastnosťami. Jedným zo základných rysov pixie účesu je zdôraznenie zadnej časti hlavy.

Chcete mať aj vy vlasy ako Evan Rachel Wood? Pozorne si prečítajte postup, ako sa k tomuto odvážnemu účesu dopracujete sama.

Čo potrebujete na perfektný pixie účes:

Prípravky na ochranu pred tepelnom, lak na vlasy, olej na vlasy.

Ako si vytvoriť pixie účes:

  • Streknite si ochranný sprej proti teplu do uterákom vysušených vlasov. Vysušte si sušičom vlasy s pomocou malej okrúhlej kefy. Teraz si prehoďte vlasy na jednu stranu.
  • Pomocou hrebeňa si vlasy začešte smerom dozadu. Pre extra objem si počas česania do vlasov aplikujte trochu laku na vlasy a pokračujte v česaní.
  • Odoberte vrchnú časť vlasov a postupne ju uhlaďte pomocou kefy.
  • Na končeky prstov si naberte trošku oleja na vlasy, ktorými uhladíme vlasy na bokoch smerom za uši. Na upevnenie týchto vlasov použijete sponky.
  • Naaranžujte si stužku a účes je hotový.

Tri tipy pre váš perfektný pixie účes

  • Chcete dodať vášmu pixie strihu viac šmrncu? Použite trblietavý lak na vlasy. Ten dodá vášmu účesu pôvab.
  • Ženy, ktoré majú jemné vlasy, do nich môžu počas vytierania uterákom votrieť tužidlo na vlasy. Tá dodá ich vlasom objem a uľahčí aj ich rozčesávanie.
  • Stuha vo vlasoch je charakteristická pre 60-te roky. Ak sa rozhodnete svoj účes ozvláštniť vlasovou ozdobou, dbajte na to, aby ste si vybrali takú, ktorá zvýrazní moderný pixie účes.

Odkazy: Viac o pixie účesoch

Kráľovná vlasových doplnkov >> colettemalouf.com

Viac pixie účesov >> heckyeahpixiecuts.tumblr.com