Šialenstvo "Mad men" – účesy šesťdesiatych rokov sú späť

Getty Images

Americký seriál Mad men je hitom a účesy protagonistiek sú viac než trendy. Ukážeme vám, ako dosiahnuť hviezdne účesy krok za krokom. Je to naozaj jednoduché. Poodhalíme vám aj najkrajšie a inšpiratívne účesy z módnych prehliadok.

Veľké módne domy prezentovali štýl prehnaných úľov, objemné vlasy v zadnej časti hlavy a rovno zastrihnuté ofiny. Je zrejmé, že dizajnéri si pre vlasové trendy jar/leto 2011 vzali inšpiráciu z televízneho seriálu ‘Mad Men’. Elegantný look šesťdesiatych rokov sa môže javiť ako ozajstná výzva, avšak tieto účesy sa dajú vytvoriť jednoduchšie, ako si mnoho žien myslí. Vďaka novým technológiám sa môžeme spoľahnúť na kulmy, žehličky na vlasy a nahrievané nátačky pre šetrnú úpravu a jemný styling vlasov.

Tajomstvo účesov šesťdesiatych rokov je objem – veľa objemu

Tajomstvom, ktoré stojí za vytvorením "bláznivých hrív" je v objem. "Bláznivá hriva" je v skutočnosti oficiálnym a veľmi výstižným názvom účes, ktorý nosia Betty, Joan a Peggy. Nezáleží na tom, či sa vám páči chvost, vyčesané vlasy alá sixties alebo zvlneného boba, zvolený účes si žiada objem a patričnú prípravu.

Nechajte vlasy po umytí voľne schnúť. Vlasy by mali byť maximálne mierne vlhké. Predtým, než použijete kefu na vlasy alebo nahrievané nátačky, naneste na vlasy malé množstvo penového tužidla na objem. Nechajte natočené vlasy úplne vyschnúť. Teraz sú pripravené naďalší styling.

Tip: Použite pomádu, vosk a veľké množstvo laku na vlasy aby váš účes dokonale držal tvar. Tak isto to robili aj v "swingových" šesťdesatych rokoch.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...