Farby na vlasy | Šedivé vlasy

Svieže účesy pre šedivé vlasy

V dnešnej dobe si môžu ženy so šedivými vlasmi vybrať zo širokej palety účesov. Jemné vlny, hladké drdoly a krátke vlasy sú pre šedivé pramene ideálnou voľbou. Inšpirujte sa štýlom herečky Glenn Close a modelky Carmen Dell´Orefice, ktoré vedia, ako nechať šedivé pramene dokonale vyniknúť.

Šedivé vlasy nie sú len nepríjemným prejavom vyššieho veku, naopak, môžu vyzerať pôvabne a elegantne. Známe ženy „v rokoch“ ako herečka Glenn Close a modelka Carmen Dell´Orefice sú sebavedomými priekopníčkami šedivého looku.  

 

Účesy pre šedivé vlasy: Rozličné odtiene

Šedivé vlasy môžu mať nádych do blond, strieborné odlesky alebo môžu byť sfarbené do tmava. Pre každý variant existuje niekoľko dokonalých účesov.

Šedivá s nádychom do zlata alebo blond: Jemné účesy vyzerajú na šedivých vlasoch so zlatými alebo blond tónmi mimoriadne príťažlivo (pozri foto Carmen Dell´Orefice v galérii). Ďalšou skvelou voľbou pre šedivé dámy budú ležérne účesy ako napr. bob voľne začesaný dozadu. 

Šedivá so striebornými alebo modrými odleskami: Táto chladná šedivá farba skvele vyznie hlavne s jednoduchými, presne vytvarovanými účesmi ako sú uhladený drdol alebo bob. Presné línie geometrického účesu sú ako stvorené pre rovnomerne šedivé vlasy mrazivých tónov. 

Tmavošedivá: Prísne krátke účesy a účesy s ostrými líniami („geo“ štýl) pôsobia so šedivými vlasmi sviežo a moderne.

 

Stylingové tipy pre ženy so šedivými vlasmi

Stylingové produkty uľahčia tvarovanie kučier či pomôžu udržať vlasy rovné a uhladené. Vďaka tužidlu pre kučeravé vlasy budú vaše kučery pružnejšie a sprej na uhladenie vlasov udrží pramene rovné a hladké až niekoľko dní. Púder pre objem dodá vlasom vzdušnosť a pomôže ich lepšie vytvarovať. Vosk či lak na vlasy s extra leskom ich zintenzívni a nádherne rozžiari, naopak stylingová pasta sa postará o pevnosť tvaru účesu i matný efekt.

Odhaľte čaro šedivých vlasov na fotografiách slávnych žien s príťažlivými účesmi v našej galérii.

Ak sa z farbenia vašich šedivých vlasov stal nepríjemný zvyk, možno budete mať chuť sa na chvíľu vrátiť k ich prirodzenému odtieňu. Starý známy výrok  „Zmena je korením života“ platí dodnes. 

Účesy pre šedivé vlasy