Šedivé vlasy: Okúzľujúce striebro

Už to nie je žiadna katastrofa, keď vlasy začínajú pomaly strácať mladistvú farbu a začínajú šedivieť. Muži sa s touto ideou už dávno zmierili a ženám sa to páči. Medzitým začali aj ženy zbožňovať svoje strieborné vlny. Pohľad do našej galérie celebrít vám ukáže, aké krásne šedivé vlasy môžu byť. Potrebujete len ten správny účes a správnu starostlivosť.

Šedivé vlasy boli neželaným znakom pribúdajúcich rokov. Dnes je to však úplne inak. Ženy na celom svete začali obdivovať svoje šedivé vlasy. Nakoniec, kde by bola Judy Dench bez svojich šedivých vlasov? Vďaka bondovkám je ona a jej šedivé vlasy známa ako lady 'M'. Eveline Hall (narodená 1945) si svoju cestu na vrchol, ako jedna z top nemeckých najpopulárnejších modeliek, vyslúžila aj vďaka predvádzaniu pre Michaela Michalsky. A možno by to bez šedivých vlasov do Fashion Week nedotiahla. Keď hovoríme o sex symboloch. Muži už dávno a veľmi dobre vedia, aké sú pre ženy šedivé vlasy sexy. Vyzeral by George Clooney rovnako príťažlivý a silný aj bez svojich šedivých vlasov?

Šedivé vlasy nie sú pre Plain Jane

Pochopiteľne celebrity nie sú jediné, ktoré nesú trendy prirodzene šedivých vlasov! Títo ľudia v najlepšom veku držia trendy spolu s mnohými ženami a mužmi, ktorí tiež majú strieborný melír a nosia ho s hrdosťou a nehanbia sa zaň.

Prirodzene nechcete vyzerať staršie ako momentálne vyzeráte. Keď vaše vlasy začnú šedivieť, mali by ste začať dbať na účes a ďalšie detaily:

Uistite sa, či je pre vás daný účes vhodný. V opačnom prípade majú vlasy sklon vyzerať zanedbané a až trochu neudržiavané. Ak chcete, aby vaše vlasy boli šedivé a štýlové, potom neexistuje iná možnosť len pravidelná úprava v podobe strihania každé štyri až šesť týždňov. Či už nosíte elegantný alebo extravagantný účes, alebo nadčasovú klasiku, je to vec vášho vkusu. Vo všeobecnosti platí, že postupne zostrihané účesy dodávajú dynamický a šmrncovný look, zatiaľ čo účesy s väčšími skokmi dodávajú vášmu vzhľadu prvok elegancie. S pribúdajúcim veku obvykle vlasy ubúdajú, a preto väčšina ľudí so šedivými vlasmi volí moderné krátke účesy.

Pozrite si obrázky tých najkrajších hviezd a celebrít so šedivými vlasmi v našej galérii a všimnite si, aké účesy sa hodia k šedivým vlasom.

Ako sa starať o šedivé vlasy

 • Šedivé vlasy si vyžadujú extra starostlivosť, pretože majú tendenciu byť suché a krehké. A výsledkom takýchto šedivých vlasov môžu byť namáhané vlasy bez života. Okolo 40.roku života môžete začať používať špeciálne „anti-aging“ šampóny a vlasovú starostlivosť. Tieto vlasové produkty na starostlivosť o vlasy pokryjú šedivé vlasy tenkou vrstvou polymérov, ceramidov a bielkovín pre ochranu a extra lesk. Bezoplachové kúry v spreji zdôraznia krásu vašich šedivých vlasov. Po umytí šampónom jednoducho nasprejujte prípravok do vlasov, rozčešte ho do celých vlasov a upravte si vlasy tak, ako ste zvyknutí. Užívajte si výsledok týchto produktov: Vaše šedivé vlasy sa budú cítiť a vyzerať zdravšie.
 • Nanešťastie je vypadávanie vlasov s pribúdajúcim vekom veľmi časté. Ak sa vaše vlasy stenčujú, mali by ste používať špeciálny stimulačný krém na pokožku hlavy. Jednou z jeho povzbudzujúcich zložiek je kofeín, ktorý pomáha pri prevencii vypadávania vlasov tak, že stimuluje korienky šedivých vlasov.
 • Vyvážená strava má tiež pozitívny efekt na vlasy a ich rast. To sa týka predovšetkým biotínu tiež známeho ako vitamín H), zinku, železa, vitamínov A, B2, B6 a kyseliny listovej.

Odkazy

15 rokov so šedivými vlasmi: Tavi Gevinson >> thestylerookie.com

Správne ozdoby pre šedivé vlasy >> nicola-hinrichsen.com

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...