Krátke vlasy: Pristali by mi?

Niet pochýb, že ostrihanie dlhých vlasov si vyžaduje značnú odvahu. Ak ich však správne upravíte, krátke vlasy môžu vyzerať naozaj krásne. Krátke účesy môžu byť puristické, strohé, elegantné, sofistikované, elegantné alebo ležérne. Ukážeme vám, ako nosia krátke vlasy hviezdy a tiež spôsoby, ako ich upraviť.

Na začiatok zabudnite na vyhlásenia ako "Krátke vlasy mi nepristanú." My vieme, že to tak nie je. Po prvé, krátke vlasy nemusia primárne odkazovať na extra krátky pixie strih. Medzi krátke účesy tiež patria jasne definovaný bob, ľahko postupne zostrihané účesy v dĺžke po uši a chlapčenské strihy s dlhými vrchnými vlasmi. Väčšina týchto účesov pristane (takmer) každej žene. Niekedy až dramatický zostrih vlasov nechá vyniknúť pekné rysy tváre.

Cate Blanchett s dlhými blond vlasmi nemá chybu. A s jej novým krátkym strihom je stále blond a krásna, ale teraz tiež vyjadruje svoj osobitý štýl.

Krátke vlasy znamenajú jednoduchú úpravu

Zabudnite na zdĺhavú úpravu vlasov pomocou natáčok, piatich okrúhlych kief alebo žehličky na vlasy. Väčšina krátkych strihov si nevyžaduje extra styling a veľa času. Postačí sušič na vlasy, rovná kefa na vlasy, päť prstov a trochu stylingových prípravkov, aby boli vaše vlasy upravené aj v rannom zhone. Samozrejme, pravidelná úprava každé štyri až šesť týždňov je nevyhnutná. Dobrý kaderník by mal vaše vlasy ostrihať tak, aby si ich úprava nevyžadovala veľa času a vlasy zároveň vyzerali veľmi trendy.

Krátke strihy: Venujte pozornosť správnym proporciám

 • Ženy s hranatou tvárou by sa mali vyvarovať účesom na boba a tiež strihom s ostro strihanými líniami. Namiesto toho by mali zvoliť ofiny a postupne zostrihané účesy, ktoré dodajú tvári jemnejšie kontúry, mladší a ženskejší vzhľad.
 • Dámy s úzkou tvárou často ťažia s objemu, ktorý svojim vlasom radi doprajú, a ktorý predĺženú tvár opticky zaobľuje. Ofiny sú v poriadku, avšak mali by začínať v dĺžke na úrovni uší.
 • Tvár srdcovitého tvaru vyzerá harmonicky, ak pozornosť zameriate na čelo. To dosiahnete pomocou veľmi dlhej ofiny alebo tým, ak necháte niekoľko pramienkov vlasov padať do čela, tak ako to urobila Ashlee Simpson.
 • Vzhľad nízkeho čela vyvažuje postupne strihaná ofina a tak isto i vlasy, ktoré sú sčesané a napnuté dozadu. Môžete to vidieť aj na vlasovej show Hayden Panettiere.
 • Dlhá ofina zakryje vysoké čelo.
 • Krátke ofiny majú tendenciu odpútať pozornosť od nosu, ktorý v iných prípadoch v tvári dominuje. A naopak, veľmi dlhé ofiny výrazný nos ešte viac zdôraznia.
Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...