Farby na vlasy | Šedivé vlasy

Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

Nastávajú sivé časy: Vlasy  tejto farby začínajú byť trendy! Nikto si ich už nemusí farbiť ani skrývať – ženy tohto sveta sa za svoje šediny nehanbia a nosia ich so cťou a vycibreným štýlom. Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť. PS: Fungujú aj ako omladzovacia kúra!

Niektorí ich objavia už v mladom veku, iní až keď dozrejú. Jedna vec je ale istá: Všetci ich skôr či neskôr zaregistrujeme! Sivé vlasy máme v génoch. S postupujúcim vekom sa prirodzene znižuje produkcia pigmentu melanínu. Vlasy, ktoré boli pôvodne čierne, blond či ryšavé, sa postupne menia na bezfarebné alebo biele – sivá farba je totiž len optickým klamom, ktorý vzniká v dôsledku premiešania pigmentovaných a nepigmentovaných vlasov. No tento neúprosný fakt už dnes nemusí nikoho frustrovať. Striebro má totiž v súčasnosti hodnotu zlata! Ženy so sivými vlasmi sú mimoriadne trendy – mladé aj staršie, od trendsetterov z ulice až po ultra elegantné módne ikony. Patrí farbenie, preliv a melír minulosti? Áno, pre tých, ktorí chcú zostať pri vlasoch, aké im nadelila matka príroda! Ten pravý strih dokáže rozžiariť váš look. Buďte moderné a uvoľnené – veď nepatríte do starého železa!          

Nové trendy pre šedivé vlasy

Nádherná Carmen Dell'Orefice so zvlneným bobom.

Najžiarivejší príklad: Carmen Dell'Orefice. Osemdesiatštyriročná kráska sa na prehliadkových mólach a pred objektívom objavuje ako modelka už 70 rokov. Presne vie, aké pravidlá platia vo svete módy. Od elegantne zatočeného drdola až po jej súčasný závideniahodný look, zvlnený bob s množstvom objemu - Carmen Dell’Orefice nosí sivobiele vlasy s trendy stylingom rovnako prirodzene ako generácia o 50 rokov mladších žien. A prečo nie? Veď aktuálne trendy v účesoch nie sú len veľmi šik, majú aj omladzovacie účinky.

V našej galérii vám ukážeme účesy, ktoré by sivovlasým ženám nemali uniknúť: 

Galéria: Nové trendy pre sivé vlasy