Skip to Content

Odfarbenie pôvodne šedivých vlasov

Šedivé vlasy môžu byť zafarbené v rozličných odtieňoch, ako napr. platinová blond, stredne hnedá, farby jesene, či akékoľvek farby podľa vášho vkusu. Avšak ako dosiahnuť vašu pôvodnú šedivú, či bielu farbu vlasov? Čím lepšie naplánujete tento krok späť, tým jednoduchše pre vás bude zriecť sa súčasnej farby vlasov.

Šedivé vlasy
Šedivé vlasy musia mať správny strih

Väčšina žien sa svoji prvých šedivých vlasov nezľakne. Zafarbia si vlasy na farbu, po ktorej už dlhšie pokukovali, stredne hnedé vlasy s neželaným bielym "melírom" premenia na žiarivú orieškovú a je to. Avšak príde čas, kedy táto procedúra už fungovať bude a šedivé odrastené korienky vás prezradia. Priveľa šedín znamená koniec stredne hnedých vlasov a nástup bielych vlasov. 

Biele korienky sú v kombinácii s orieškovými vlasmi veľmi nápadné a nevyzerajú dobre. Vaše vlasy teraz potrebujú časté odfarbenie. Farba vlasov ale nie je jediným ukazovateľom rýchlo ubiehajúceho času, pleť a zuby sa tiež menia. Orieškovo hnedá tak už nie je ideálnou farbou pre vaše vlasy. Ak je vám toto všetko známe, potom dobrý strih a žiarivé šedivé vlasy môžu byť pre vás tou správnou voľbou, pretože pôsobia harmonicky a dokonca možno ešte mladšie ako vlasy farbené. Aj preto je dobré zmieriť sa s realitou šedivých vlasov. Váš strih a doterajší spôsob farbenia vlasov, na ktorý ste boli zvyknuté určia, ako najjednoduchšie prejdete na šedivú či bielu farbu vlasov.

Správne odfarbenie vlasov: Šesť krokov

 1. Čím drastickejšie ste si zmenili prirodzenú farbu vlasov, o to viac by ste mali dávať pozor pri prechode na šedivé vlasy. Svetlý blond melír ľahko vyrastie. Vy alebo váš kaderník by ste ale mali nájsť odlišné riešenie pre farbené tmavé vlasy. Ako dobré dočasné riešenie sa javí zafarbenie vlasov v prechodnom odtieni, melír, či nový kratší strih vlasov. 
 2. Čím dlhšie vlasy máte, tým opatrnejšie by ste mali plánovať prechod na šedivú či bielu farbu vlasov. V závislosti od dĺžky vašich vlasov je možné, že takéto riešenia budete hľadať dlhšie. Postupná aplikácia svetlejších farieb na vaše vlasy je jednou z možností pre ľahký prechod z tmavých na šedivé či biele vlasy. V tomto prípade je posledný stupeň prechodu zo svetlej blond na bielu farbu vlasov. 
 3. O čo menej umelých červených pigmentov vaše vlasy obsahujú, o to ľahšie pre vás bude vaše vlasy odfarbiť a prejsť na šedivé vlasy. Prechod od svetlej blond na šedivú či bielu farbu vlasov je takmer nepostrehnuteľný, hlavne ak v priebehu prechodu použijete jemný melír.
 4. Intenzívny tónovač môže tiež zjednodušiť prechod na šedivé vlasy. Tónovač prekrýva šedivú a pomáha ukryť tmavšie korienky. Počase farebná pigmentácia po tónovaní vybledne.
 5. Ak ste pripravená na radikálnu zmenu, šedivé či biele vlasy sú správnou voľbou. Mali by ste sa čo najdlhšie vyhýbať farbeniu vlasov a následne použiť intenzívny tónovač pre jednoduchý prechod na novú farbu. Pri rýchlosti rastu vlasov 1 až 1.5 centimetrov (0.4 – 0.6//) za mesiac, si vlasy môžete znovu zafarbiť už po troch mesiacoch.
 6. Moderný strih a výrazný make-up uľahčia prechod k bielym vlasom. Červené pery, symetricky vytvarované obočie a svieži prirodzene vyzerajúci strih vlasov vám dodajú sexy a energický vzhľad. 
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...