Svieže účesy pre šedivé vlasy

Getty Images

V dnešnej dobe si môžu ženy so šedivými vlasmi vybrať zo širokej palety účesov. Jemné vlny, hladké drdoly a krátke vlasy sú pre šedivé pramene ideálnou voľbou. Inšpirujte sa štýlom herečky Glenn Close a modelky Carmen Dell´Orefice, ktoré vedia, ako nechať šedivé pramene dokonale vyniknúť.

Šedivé vlasy nie sú len nepríjemným prejavom vyššieho veku, naopak, môžu vyzerať pôvabne a elegantne. Známe ženy „v rokoch“ ako herečka Glenn Close a modelka Carmen Dell´Orefice sú sebavedomými priekopníčkami šedivého looku.  

Účesy pre šedivé vlasy: Rozličné odtiene

Šedivé vlasy môžu mať nádych do blond, strieborné odlesky alebo môžu byť sfarbené do tmava. Pre každý variant existuje niekoľko dokonalých účesov.

Šedivá s nádychom do zlata alebo blond: Jemné účesy vyzerajú na šedivých vlasoch so zlatými alebo blond tónmi mimoriadne príťažlivo (pozri foto Carmen Dell´Orefice v galérii). Ďalšou skvelou voľbou pre šedivé dámy budú ležérne účesy ako napr. bob voľne začesaný dozadu. 

Šedivá so striebornými alebo modrými odleskami: Táto chladná šedivá farba skvele vyznie hlavne s jednoduchými, presne vytvarovanými účesmi ako sú uhladený drdol alebo bob. Presné línie geometrického účesu sú ako stvorené pre rovnomerne šedivé vlasy mrazivých tónov. 

Tmavošedivá: Prísne krátke účesy a účesy s ostrými líniami („geo“ štýl) pôsobia so šedivými vlasmi sviežo a moderne.

Stylingové tipy pre ženy so šedivými vlasmi

Stylingové produkty uľahčia tvarovanie kučier či pomôžu udržať vlasy rovné a uhladené. Vďaka tužidlu pre kučeravé vlasy budú vaše kučery pružnejšie a sprej na uhladenie vlasov udrží pramene rovné a hladké až niekoľko dní. Púder pre objem dodá vlasom vzdušnosť a pomôže ich lepšie vytvarovať. Vosk či lak na vlasy s extra leskom ich zintenzívni a nádherne rozžiari, naopak stylingová pasta sa postará o pevnosť tvaru účesu i matný efekt.

Odhaľte čaro šedivých vlasov na fotografiách slávnych žien s príťažlivými účesmi v našej galérii.

Ak sa z farbenia vašich šedivých vlasov stal nepríjemný zvyk, možno budete mať chuť sa na chvíľu vrátiť k ich prirodzenému odtieňu. Starý známy výrok  „Zmena je korením života“ platí dodnes. 

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...