Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

Herečky Laura Haddock a Elisabeth Moss zbožňujú zmenu a radi ju doprajú aj svojim vlasom – prechádzajú z blond na hnedú a zase naspäť. Odtieň vlasov zásadne ovplyvňuje a mení celkový vzhľad človeka. Či mu výrazná zmena pristane, závisí na jedinečných črtách a osobnosti každého jednotlivca.

 „Blond či tmavá, milujem ich všetky...“ spieva Robert Stolz v texte jednej zo svojich známych piesní. Všetky odtiene vlasov sú nádherné, pokiaľ pristanú osobe, ktorá ich nosí. Tým, že vyskúšate niekoľko rozličných farieb, nič nepokazíte. Práve naopak – máte šancu nájsť medzi nimi tú pravú!

Všimli sme si výraznú zmenu, akou prešli Laura Haddock a Elisabeth Moss pri prechode z blond na tmavý odtieň vlasov a znova naspäť. Obe ženy sú výstižným príkladom toho, ako výrazne sa môže líšiť vplyv rôznych odtieňov na výzor človeka.

Zmena farby vlasov z blond na hnedú: Laura Haddock

Britská herečka Laura Haddock (foto hore) neustále mení farbu vlasov. Zdá sa, že jej imidž sa vyvíja spolu s ňou. Pre mnohých sa svetlé zvlnené vlasy s ležérnou cestičkou uprostred spájajú s predstavou letnej zábavy na pláži. Blond farba je často považovaná za mimoriadne pôvabnú a zvodnú. S tmavohnedými vlasmi pôsobí Laura naopak decentne a romanticky. 

Zmena farby vlasov z blond na hnedú: Elisabeth Moss

Zmena farby vlasov z blond na hnedú
Elisabeth Moss

Herečka Elisabeth Moss (seriál Mad Men) vyzerá skvele, či už sú jej pramene tmavé, alebo sa zmení na blondínku. Zdá sa, že je s hnedými vlasmi vyslovene zžitá, zatiaľ čo žiarivá blond zjemňuje jej črty a vyzdvihuje slnečnú povahu jej osobnosti. Ako obraz zasadený v svetlom ráme – hranice medzi blond vlasmi a jej tvárou sú jemnejšie a nie natoľko výrazné. 

Blond alebo hnedá: Rovnaká farba vlasov, rozličné účesy

Laura Haddock nosí blond vlasy rozpustené a ležérne padajúce, Elisabeth Moss si ich naopak ostrihala na krátko. Rozdiel v ich pôsobení je zjavný na prvý pohľad.  Dlhé blonďavé vlny sú ženské a mäkko tvarované, zatiaľ čo krátke blond pramene vytvárajú mladistvý a hravý dojem.

Čo sa týka brunetiek – rozličné účesy ich vzhľad tiež dramaticky zmenia. Dlhá, voľne zopnutá hriva Lary Haddock dodala jej osobnosti zmyselný pôvab. Elisabeth Moss pôsobí vďaka tmavému bobu s asymetrickou ofinou štýlovo a neprehliadnuteľne.  

Ich vášeň pre zmenu ukazuje, aký vplyv má dĺžka a účes na vyznenie rôznych farieb vlasov. Čo z toho vyplýva? Styling vlasov vám ponúka ďalšiu zbraň ako si dopriať rôzny výzor s rovnakým odtieňom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...
 • Zamilujte sa do letných blond odtieňov

  Plavá farba na vlasy

  Zamilujte sa do letných blond odtieňov
  ...

  Máte chuť užiť si leto ako blondínka? Nebojte sa zmeny a naberte odvahu! Predstavíme vám najpopulárnejšie letné odtiene prežiarené slnkom.

  ...