Farby na vlasy | Červené vlasy

Ach, tie červené vlasy!

Dnes existuje omnoho viac červených odtieňov ako kedysi. Červená farba vlasov sa môže pohybovať od jahodovo červenej po tmavú mahagónovú. Pozrite sa na červenovlasé hviezdy a nájdite ten odtieň červenej, ktorý najviac pristane vám, vašim vlasom a vášmu typu pleti.

Nechajte odtiene červenej zaplaviť vašu fantáziu a tešte sa z názvov ako jahodová, čerešňová, baklažánová, červené víno, čili čokoláda a granátové jablko. Kto by nechcel skúsiť niekotrý z očarujúcich odtieňov červených farieb na vlasy? Červená farba vlasov prináša toľko odtieňov a odleskov, že v žiadnom prípade nebudete mať problém vybrať pre seba perfektný odtieň, ktorý vám pristane.

Experimentovanie s červenou farbou a melírom

Dočasné - zmývateľné červené odtiene vám pomôžu otestovať červenú farbu vo vašich vlasoch, pričom by ste mali myslieť na to, že zvolená červená farba by nemala byť svetlejšia než je vaša prirodzená farba vlasov. Skúška červenej farby na vlasoch vám tiež odpovie na otázku, či je táto farba pre vás vhodná na dlhodobé používanie, alebo je dobrá len ako výraz vašej kreativity. Zmývateľné farby vám pomôžu nájsť ten správny červený odtieň pre vaše vlasy a typ pokožky. Červený melír je ďalšou možnosťou, ako sa pomaly priblížiť k vašej novej červenej farbe vlasov. Takto môžete otestovať, či červená farba vlasov pristane typu vašej pleti. Melír je dobrý kompromis, ak sa pohrávate s myšlienkou zafarbenia si vlasov na červeno, s postupným prechodom, bez toho, aby ste sa vrhli ihneď na jasnočervenú farbu.

Správny odtieň červenej farby pre vaše vlasy i typ pleti

Chceli by ste mať nádherný odtieň granátového jablka, alebo vás skôr láka teplá karamelová červená, sýta tmavá červená alebo fialový nádych višne? Vaša voľba by sa mohla zúžiť na základe vašej prirodzenej farby vlasov a vašej pokožky:

Červenkasté blond a svetlo medené odtiene sú ideálne pre blondínky so svetlou pokožkou.

Ak máte tmavé blond vlasy alebo svetlo hnedé vlasy so svetlou až stredne tmavou farbou pleti, môžete byť chladný alebo teplý typ. Studené odtiene ako višňovo červená, burgundská červená a baklažánová pristanú modro-ružovému alebo olivovému typu pleti. Teplé odtiene červenej ako medená, medený buk a červenkastá zlatá sú ideálne pre žltkastú, broskyňovú alebo zlatistú pleť.

Stredne až tmavé hnedé vlasy a olivová pleť vyzerajú skvelo v kombinácii s intenzívnymi červenými a mahagónovými odtieňmi.

Veľmi tmavé až čierne vlasy sa zase hodia s višňovou červenou a tmavočervenými odtieňmi.

Pozrite sa na hviezdy s červenými vlasmi!

Galéria: Hviezdy s červenými vlasmi