Rady pre ženy - ako upraviť kučeravé vlasy

Kučery majú často vlastnú hlavu. Spojiť najpôvabnejšie vlasové účesy s vašim osobným štýlom môže byť poriadna výzva. Naše rady o stylingu vás zásobia celým arzenálom príkladov a tipov pre úpravu kučeravých vlasov.

Obraz ženskej bezstarostnej kučeravej hlavy a na strane druhej každodenný zápas s neposlušnými kučerami. Môže to byť poriadny boj prispôsobiť svoj kučeravý účes vašej osobnosti a návykom s ich úpravou. Samozrejme, vaše kučery by ste mali ukazovať vo svojom prirodzenom čare. Každú konzultáciu začíname diskusiou o správnom strihu účesu, ktoré vytvoria alebo zmenia vašim vlasom štýl.

Zaujímavosti o štýle vlasov pre malé i veľké kučery

V našej poradni sa venujeme malým a veľkým kučerám osobite, pretože každá vlasová štruktúra vyžaduje osobité pravidlá pre ich úpravu. Malé kučery sa zvyknú vzpriamiť a vytvoriť ohromný objem, kým veľké kučery môžu pôsobiť skôr nezbedne. Mali by ste zvážiť či si zvoliť krátky alebo nápadne prestrihaný účes, ak sú kučery malé a pevné. Postupné ostrihané účesy zmenšujú objem. Pre veľké kučery je obzvlášť vhodná dĺžka po bradu. Dlhé vlasy s veľkými kučerami by mali byť postupne zostrihané len jemne, aby sa zvýraznila ich prirodzená pružnosť.

Všeobecné rady o štýle účesov

Ďalším aspektom, ktorý sa musí zohľadňovať v otázke vhodného stylingu, je váš životný štýl. Nechce sa vám tráviť tak veľa času v kúpeľni pred zrkadlom? Umývate si vlasy veľmi často? V takých prípadoch je pre vás ideálny jednoduchý športový strih. Klasické strihy sú vhodné pre ženy, ktoré sú ochotné si dať s praktickým účesom malú námahu, no stále chcú vyzerať štýlovo. Vyskúšať rafinované účesy je zábava pre každého, kto sa nebojí s česaním aj riskovať.

Stylingy pridané v našej galérií na konci článku ilustrujú naše rady.

Tipy pre vytvorenie účesov hore:

 • Nechávajte vlnky schnúť prirodzene tak často, ako je to možné. Používajte výrobky proti krepovatosti, ktoré necháte na vlasoch pôsobiť. Použite malé množstvo stylingového výrobku pred obtáčaním jednotlivých prameňov okolo prsta.  Uistite sa, že končeky sa nevykrúcajú od seba ako stará maliarska kefa. Čas od času sa to stať môže. Vtedy jednoducho zatočte končeky spolu a obtočte pramene okolo prsta znovu.
 • V našich stylingových radách, sme vám ukázali typy, ktoré vyžadujú vyrovnávanie kučier. Doprajte si čas na vytvorenie takýchto účesov. Kučery a najmä prirodzene pevné kučery sú obzvlášť vzdorujúce proti vyrovnávaniu alebo tvarovaniu všeobecne. Po umytí vytlačte uterákom vlhkosť z vlasov, ale nešúchajte, aby sa vlasy nezamotali. Začnite mokré (uterákom nie úplne vysušené) vlasy fénovať a zároveň prečesávať dorovna. Keď sú úplne suché, môžete začať vyrovnávať plochou žehličkou - nikdy nie, ak sú čo i len trochu vlhké!
 • Cestička by nemala rozdeľovať vlasy na presne rovnaké časti. To sa kučeravým účesom často nehodí.
 • Kučery často nemajú prirodzený lesk, pretože sú väčšinou suché a povrch odráža svetlo menej účinne ako rovné vlasy. Výrobky pre bohatú vlasovú starostlivosť sú odpoveďou na tento problém, mimo používania spreju pre lesk vlasov ako posledný krok v ich úprave.

Link pre konzultácie o úprave kučeravých vlasov

Ešte viac štýlov účesov pre ženy s kučierkami >> glamourmagazine.co.uk

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...