Dnes krátke, zajtra dlhé: Hviezdy si pomáhajú príčeskami

Tajomstvo zázračného rastu vlasov mnohých hviezd je odhalené – mnoho z nich si pri neustálej zmene looku vypomáha príčeskami. Na jednej akcii ich vidíme s hravým pixie účesom a už o pár hodín neskôr ich kamery objavia s dlhými rozpustenými vlasmi. Prezradíme vám, ako nosiť príčesky a ako sa o ne starať – možno sa aj pre vás stanú súčasťou každodenného života.

Mnoho žien sníva o dlhých hustých vlasoch. Vďaka príčeskom sa tento sen môže stať skutočnosťou v priebehu niekoľkých hodín.

Vlasové príčesky – pre a proti

Príčesky môžu byť vytvorené zo skutočných alebo umelých vlasov. Do vašich vlasov ich kaderník vplieta pramienok po pramienku – s ich pomocou sa vlasy stanú viditeľne dlhšie a hustejšie.

Existuje mnoho spôsobov, ako prepojiť príčesky s vašimi vlastnými vlasmi. Vo väčšine z nich hrá dôležitú úlohu použitie tepla. Kaderník spojí príčesky s pôvodnými vlasmi pomocou lepidla, ktoré sa pri vyšších teplotách začína roztápať.

Obľúbenou alternatívou k lepeniu sú spojovacie metódy s použitím ultrazvuku. Základom  je pripojenie veľmi tenkých pramienkov priamo ku keratínovým doštičkám, ktoré sú umiestnené vedľa vlasov a spojené s nimi pomocou ultrazvuku. Ultrazvukové vlny menia štruktúru keratínu tak, že ho spoja s pôvodnými vlasmi. 

Pri najjednoduchšom a najrýchlejšom spôsobe predĺženia vlasov sa pramene vlasov či príčesky horizontálne pripnú alebo prilepia na prirodzené vlasy.

Hviezdne hrivy s príčeskami

Britney Spears a Vanessa Hudgens nemajú problém priznať, že ich krásne husté pramene sú výsledkom predĺženia vlasov a používania posilňujúcich kúr.

Dlhé, husté vlasy sú považované za korunu ženskej krásy. Vlasy so závideniahodným objemom si často spájame s vitalitou a ženským pôvabom. Na mužov i ženy pôsobia príťažlivo, preto niet divu, že by nimi chcel byť obdarený každý z nás. Príčesky vám môžu pomôcť zamaskovať prípadné nedostatky, vášmu účesu dodajú plnosť a tvar. Hviezdy túžia po perfektnom vzhľade – chcú zanechať dokonalý dojem, kdekoľvek sa objavia. Hoci sa každý deň neprechádzate po červenom koberci, možno to cítite rovnako ako slávne osobnosti prenasledované objektívmi fotografov. Ich kariéra závisí na tom, že zosobňujú ideál zdravia, krásy a štýlu. Prenosy zo slávnostných podujatí, nová úloha vo filme alebo propagačné turné – to všetko sú dôvody, prečo sa z hviezd stávajú chameleóny neustále meniace svoj vzhľad a účes. Hravé zmeny imidžu hviezdy ako Britney Spears či Vanessa Hudgens milujú a pomáhajú si pri tom príčeskami a predĺžením vlasov.  

Príčesky vyžadujú špeciálnu starostlivosť a vydržia len krátky čas. Ako vlasy dorastajú, miesta, v ktorých sú príčesky pripojené k prirodzeným vlasom, sa stávajú viditeľnejšie. To je čas, kedy treba pripojiť do vlasov nové príčesky, tie bežne vydržia 6 až 8 mesiacov. Podobný problém vás nemusí trápiť, pokiaľ použijete pripínacie príčesky. 

Ako sa starať o vlasy s príčeskami

Po napojení príčeskov do vlasov nepoužívajte 24 hodín žiaden šampón, vlasovú starostlivosť ani stylingový produkt.

Miesta napojenia príčeskov na prirodzené vlasy nenamáhajte tým, že si budete vlasy umývať dolu hlavou.

Vlasy si dva až trikrát denne rozčešte od korienkov po končeky, používajte len kefy alebo hrebene určené priamo pre vlasy s príčeskami - ich štetiny majú rôznu dĺžku. 

Nechoďte si ľahnúť s vlhkými či mokrými vlasmi. Vlasy by sa vám mohli zamotať. Problém môžete vyriešiť tým, že si vlasy pred spaním zapletiete.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...