Skip to Content

Očarujúca prirodzenosť jednoduchých účesov

Getty Images

Prirodzene pôsobiace účesy dokonale pristanú nielen nášmu looku ale i životnému štýlu. Spravidla sú uvoľnené, jednoduché a čo je najdôležitejšie, môžete si ich vytvoriť veľmi rýchlo a ľahko. Dúfame, že vás fotky jednoduchých, nekomplikovaných účesov v galérii inšpirujú, aby ste si vykúzlili vlastnú verziu prirodzeného a zároveň jedinečného účesu.

V dnešnom zaneprázdnenom životnom štýle musia mať účesy jednoduchý tvar a vzdávajú sa zbytočne komplikovaných prvkov – stali sa z nich symboly doby, v ktorej žijeme. Našťastie existuje mnoho jednoduchých a príťažlivých účesov. Ich najdôležitejšou črtou je styling, ktorý poľahky zvládne každý. V priebehu niekoľkých sekúnd môžete za pomoci svojich prstov a pár moderných stylingových produktov vytvarovať nedokončené, prirodzene vyzerajúce kučery. Ak potrebujete svoje vlasy skrotiť (či už sa vám to tak páči, alebo to vyžaduje vaša práca) môžete si pramene zatočiť alebo zapliesť a vytvoriť niektorý z množstva jednoduchých drdolov. Každý ležérny účes je prirodzene strapatý. Dovoľte niekoľkým pramienkom uniknúť z inak pevne zopnutých výčesov, drdolov si copov; dokonca aj vrkoče by mali rezignovať na svoj inak dokonalý tvar. Nechajte vlasy padať, ako sa im zachce a rukami ich ležérne upravte do požadovaného tvaru. Ak cítite, že si váš účes vyžaduje niečo špeciálne, môžete tento vyslovene uvoľnený look kedykoľvek ozvláštniť originálnymi doplnkami. 

Päť krokov k prirodzenému účesu

Najdôležitejším atribútom prirodzených účesov je ich jednoduchosť a fakt, že nič neprekáža tomu, aby vám vlasy uvoľnene lemovali tvár. To znamená, že stylingové nástroje ako žehlička, kulma a fén ostanú vypnuté a na svojom mieste. V prípade jednoduchých účesov budú vašim najvernejším pomocníkom vaše ruky. So stylingovými produktmi by ste to tiež nemali preháňať, použite len tie, ktoré si tvar účesu nevyhnutne vyžaduje. Pri konečnej úprave môžete vlasom dopriať trochu finálneho lesku.

Ako vytvoriť prirodzený účes:

1. Umyte si vlasy šampónom, následne ich rozčešte s pomocou riedkeho hrebeňa.

2. Nechajte vlasy prirodzene uschnúť na vzduchu.

3. Rozotrite si v dlaniach trochu vosku a potom ho votrite do vlasov. 

4. Zopnite si vlasy do klasického copu či drdolu (ak nechcete, aby vám voľne poletovali).

5. Vďaka laku pre extra lesk dodáte svojmu účesu žiarivú konečnú úpravu.

Tip: Prirodzený účes môže vyzerať aj matne. Ak uprednostňujete matný look, použite namiesto vosku a laku pre extra lesk stylingovú pastu.

K týmto prirodzeným a jemným účesom ideálne pristane make-up v mäkkých zemitých tónoch béžovej, hnedej a svetloružovej, veľmi štýlovo bude v tejto kombinácii pôsobiť nahý look.

Dúfame, že inšpiratívne fotografie uvoľnených účesov rozprúdia vašu kreativitu. S ich pomocou ľahko objavíte svoj vlastný moderný a cool účes s puncom ležérnosti.

Súvisiace články
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Ležérny vrkoč Kristen Stewart

  Zapletané účesy

  Ležérny vrkoč Kristen Stewart
  ...

  Nedbalý pôvab účesu s rybím vrkočom Kristen Stewart je ako stvorený na upútanie pozornosti. Zistite, ako si ho jednoducho vytvoriť!

  ...
 • Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

  Zapletané účesy

  Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče
  ...

  Holandské vrkoče majú predpoklady stať sa stylingovým hitom. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.

  ...
 • Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Midi look: Skvelé účesy pre polodlhé vlasy
  ...

  Módna elita miluje polodlhé vlasy! Zaostrili sme na tento všestranný strih a vybrali sme pre vás najkrajšie účesy, ktoré hravo zvládnete aj samy.

  ...
 • Účesy pre stredne dlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Účesy pre stredne dlhé vlasy
  ...

  Pozrite si sedem spôsobov, ako nosiť stredne dlhé vlasy, či už postupne zostrihané, s plážovými vlnami, uhladené, plné objemu alebo šikmou ofinou.

  ...
 • Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy

  Stredne dlhé vlasy

  Okamžite krásna: 5 extra rýchlych účesov pre polodlhé vlasy
  ...

  Vďaka našim rýchlym účesom začnete deň oddýchnuté a pred zrkadlom strávite len zlomok času. Vyskúšajte cool styling za menej ako päť minút!

  ...
 • Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy

  Muži

  Účesy pre mužov: Najlepšie looky a stylingové tipy
  ...

  Prezradíme vám všetko o výbere najvhodnejšieho účesu, objasníme význam farby a ponúkneme niekoľko riešení pre problémy s vlasmi.

  ...
 • Trendy mužské účesy s cestičkou nabok

  Muži

  Trendy mužské účesy s cestičkou nabok
  ...

  Nový trend v mužských účesoch je cestička nabok. David Beckham, Justin Bieber a ďalšie hviezdy ukazujú variácie tohto trendy účesu.

  ...
 • Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť

  Muži

  Pánske účesy 2016: Štýl ulice a prirodzená príťažlivosť
  ...

  Ostro sledované účesy: Dlhé aj krátke vlasy, nagélovaný chic look ale aj absolútna ležérnosť. Čo nosia na hlavách trendsetteri, ktorí vládnu štýlu ulice?

  ...
 • Trendy pánske účesy

  Muži

  Trendy pánske účesy
  ...

  Dámy nebojte sa, nebudeme vám hodiny blokovať kúpeľnu, len aby sme vyzerali dokonale. Zistili sme pre vás, aké účesy nosia celebrity i modeli a ako ich budete môcť dopriať svojim vlasom každý deň.

  ...