Skip to Content

Semipermanentné farby rozžiaria vaše vlasy

Zmývateľné farby na vlasy nezaťažujú vlasy ani amoniakom, ani alkoholom, preto sú tou šetrnejšou alternatívou k permanentným farbám na vlasy. Aj tá najjemnejšia farba na vlasy dodá vlasom lesk, farbe hĺbku a jemné odlesky svetla. Takéto vylepšenie farby isto rozjasní každý váš deň. Ukážeme vám najnovšie módne trendy vo farbách a tiež to, kedy vám tieto zmývateľné farby na vlasy dodajú neodolateľný oslnivý lesk.

Veľa žien si myslí, že ich farba vlasov je nudná. Žiarivý lesk alebo sýtosť farby chýba najmä v prípade popolavej blond alebo hnedej farby vo vlasoch. Je to práve hra vlasov so svetlom, čo dodáva účesu magický lesk. A zmývateľné farby na vlasy môžu vlasom dodať tieto hravé lesklé efekty.

Možno ste zvedavé, aký odtieň zmývateľnej farby by ste si mali zvoliť. V tomto prípade zmývateľné farby ponúkajú úžasný spôsob, ako s jednotlivými farbami experimentovať. Nemusíte čakať s trvácou farbou vo vlasoch, kým si nájdete ten najlepší odtieň, ktorý vám svedčí. Väčšina zmývateľných farieb sa totiž obvykle zmyje po šiestich až ôsmych umytiach šampónom. To vám dáva úžasné možnosti, ako experimentovať s rôznymi farebnými kreáciami bez použitia trvácnej farby.

Účinky zmývateľnej farby na vlasy

Kým permanentné umelé pigmenty v trvácnej farbe na vlasy preniknú až do vlasu a usadia sa hlboko v jeho jadre, pigmenty zmývateľnej farby preniknú iba do vrchnej časti vlasu. Zmývateľná farba neobsahuje ani amoniak, ani zosvetľovacie zložky - to je dôvod, prečo sú pre vaše vlasy jemnejšie a šetrnejšie ako permanentné farbenie.

Aj keď výrazne zmeníte svoju prirodzenú farbu vlasov, vaše vlasy s použitím zmývateľnej farby budú pôsobiť živšie. Tento efekt je spôsobený hravými svetlými odrazmi, ktoré tieto umelé pigmenty dodajú do vašich vlasov. Jemné vlasy získajú veľa farbením zmývateľnými farbami umelé pigmenty, pretože im dodajú hĺbku a objem. Našťastie, zmývateľné farby na vlasy sa používajú jednoducho a tak ich môžete poľahky použiť aj doma.

Dnešné trendy zmývateľné farby

Či je leto alebo zima, sýte odlesky vo vašich vlasoch sú vždy atraktívne. Samozrejme, teplý lesk vo vlasoch sa viac hodí pre chladnejšie obdobia. Zemité farby zvyčajne vyžarujú teplo. To sú farby ako oriešková, hnedo-červená a odtieň hnedej.

Dôležité fakty o zmývateľných farbách

 • Najprv si určite, aká je vaša prirodzená farba vlasov. Ak sú vaše vlasy veľmi jemné alebo dlhé, použite dve balenia zmývateľnej farby.
 • Styling, slnko, morská voda alebo nepriaznivé prostredie môžu vaše vlasy poškodiť. V tomto prípade by ste si mali zvoliť kratší čas pôsobenia farby vo vlasoch. Určite by ste mali najprv farbenie otestovať na tenkom pramienku vlasov.
 • Použitie vhodných vlasových prípravkov pre starostlivosť o vlasy vám pomôže dlhšie udržať pigmenty vo vlasoch.
 • Všimnite si aj klasifikáciu farby vlasov na balení: Trieda 1 znamená, že farba je zmývateľná. Tieto farby sa zvyčajne zmyjú po šiestich až ôsmych umytiach šampónom a môžete si ich aplikovať na vlasy bez predchádzajúcej prípravy. Takéto farby sa úspešne používajú na prekrytie prvých šedivých vlasov. Avšak, farby prvej triedy vlasy neodfarbia. Pigment pokryje iba vrchnú časť vlasu. Na porovnanie, farby druhej triedy obsahujú peroxid vodíka ako bieliacu zložku a oddelene farebné pigmenty, ktoré si pred aplikáciou musíte namiešať. Farby druhej triedy sa zvyčajne zmyjú po 24 umytiach šampónom.
 • Produkty s pigmentmi pre extra lesk dodávajú hlbšiu farbu a lesk. Farby sú výrazne intenzívne, pretože maximálne odrážajú svetlo.
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...