Lived-in farba: Hit sezóny

Getty Images

Keď módni blogeri a profesionálni kaderníci postujú toľko fotiek s hashtagom #livedin, znamená to, že sa zrodil nový trend. Pátrali sme, čo je za tým: čo tento fenomén predstavuje, ako vyzerá a ako si horúci trend dneška vyčaríte aj vy samy.

Už ste vyskúšali ombré, balayage a všetky ďalšie módne vychytávky? Tak dajte šancu fenoménu „lived-in“. Najpopulárnejší melírovaný štýl súčasnosti vyzerá skvele práve na blondínkach a brunetkách.  

Čo je „lived-in“ trend a prečo by ste mu mali venovať pozornosť?

Základný princíp: Farba, ktorú práve nosíte, sa oživí jemným melírom v odtieni vašej pôvodnej alebo podobnej farby. A to tak prirodzene a tlmene, že nie sú viditeľné žiadne prechody. Hoci to možno neznie ako absolútna novinka, jej tajomstvo spočíva v detailoch. Trend lived-in sa totiž podobá odrastenej farbe práve v tom, že vytvára neupravený dojem, čo  je aktuálne oveľa viac cool než precízne a jednoliato zafarbené vlasy. A pokiaľ je to aj váš štýl, mali by ste tejto inovácii rozhodne venovať pozornosť. Nečakajte na to, až vám súčasná farba odrastie, môžete ju vyčariť okamžite v najbližšom kaderníckom salóne! A mimochodom, lived-in vlasy vyzerajú najlepšie v kombinácii s ležérnymi vlnami – rovné vlasy pri korienkoch a jemne zvlnené dĺžky.  

Ako funguje lived-in farba

Najlepšie  je, ak si do vlasov necháte včleniť váš pôvodný odtieň. Celok bude potom pôsobiť maximálne prirodzene aj napriek tomu, že bude výsledkom práce zručného koloristu. Ak nemáte dostatok skúseností, oslovte profesionálneho kaderníka, ktorý vám zaručí dobrý výsledok. Technika má totiž isté úskalia a je pomerne zložitá. A zatiaľ čo samotná procedúra môže trvať niekoľko hodín, výsledok vám vydrží omnoho dlhšie. Vlasy si nebudete musieť znovu farbiť minimálne tri mesiace.  

Ako na to: začnite tým, že zistíte presný odtieň prirodzenej farby vašich vlasov. Mnohé ženy po niekoľkoročnom testovaní nových trendov a pravidelnom melírovaní už ani presne nevedia, ako pôvodne vyzerala. Je to však základ pre nasledujúci proces. Kaderníci majú skúsené oko a pôvodný odtieň blond alebo hnedej sú schopní spoľahlivo rozpoznať. Tip: Najlepší spôsob, ako identifikovať prirodzenú farbu, je prezrieť korienky vlasov na dennom svetle. Keď ju objavíte, kaderník vám najskôr nafarbí korienky v prirodzenom tóne. Potom ten istý tón nanesie aj na vybrané pramienky v celej ich dĺžke. A aby dosiahol sofistikovaný výsledok tón v tóne, ďalšie pramienky zafarbí o niečo svetlejším odtieňom. Lived-in farba vyzerá ešte prirodzenejšie, ak majú pramienky rôznu dĺžku a hrúbku. Výhodou tohto trendu je, že sa nemusíte obávať odrastajúcich korienkov. Základom je totiž pôvodný odtieň vlasov a preto sa aj v dlhšom časovom horizonte vyhnete neželaným farebným kontrastom. Pramienky tón v tóne navodzujú moderný efekt, ktorý vydrží týždne či mesiace.      

Zistite, ktoré krásky už stavili na prirodzenosť a aký môže byť lived-in look univerzálny:

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...