Vytvorte si samy: Jemný melír

Medioimages / Photodisc

Ženy stále milujú jemný melír! Hlavne počas letných mesiacov siahajú po tomto prirodzenom looku. Vlasy ako pobozkané slnkom určite očaria aj vás, predstavujú totiž horúci hit roka 2016. A osviežite ním aj obľúbené ombré! Ukážeme vám, ako tento farebný trend otestujete v pohodlí domova.

Konečne sa objavil trend, s ktorým budeme zaručene vyzerať mladšie: jemný melír, angl. „babylights“! Jeho názov vyvoláva spomienky na detstvo, keď sme sa preháňali po dvore a na všetko bolo dosť času, žiadne povinnosti! Vlasy akoby jemne zosvetlené slnkom dokážu tento pocit dokonale sprítomniť. Teraz máte možnosť získať tento prirodzený look doslova lusknutím prsta!     

Medzičasom sme vyrástli a naše dni vyzerajú úplne inak: cez deň sedíme v škole, na univerzite alebo v kancelárii a pobyt na čerstvom vzduchu si užívame oveľa menej. Slnkom zosvetlené vlasy nám to môžu aspoň trocha vynahradiť. Stačí vziať do ruky farbu a ostatné bude hračka!

1. Výber odtieňa
Aby bol výsledok maximálne prirodzený, pramienky vpredu a končeky vlasov by mali byť len o jeden až dva tóny bledšie než základná farba. Viditeľný kontrast by skôr pripomínal ombré efekt alebo dvojtónový look. Náš tip: Je lepšie farbiť vlasy v niekoľkých fázach a postupne dosiahnuť dokonale jemný melír, než skončiť s príliš svetlým odtieňom. Pozor: Odstup medzi jednotlivými farbeniami by mal byť minimálne štyri týždne.  

2. Technika
Okrem vhodne zvolenej farby a špeciálneho aplikačného štetca odporúčame siahnuť po starej, vyradenej a dobre očistenej kefke od maskary. Pomôže vám naniesť farbu na jednotlivé pramienky tak prirodzene a precízne, ako sa len dá.  

3. Aplikácia
Pokiaľ ide o zosvetľovanie vlasov, často sa odporúča nahrievanie. Pre jemný melír to však neplatí. Nepotrebujete žiadnu „sušiacu helmu“, fén ani fólie, pretože výsledok by mal byť jemný a decentný.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...