Blogové trendy: Ombre štýl

Hviezdy ako Sarah Jessica Parker a Drew Barrymore boli jedny z prvých, ktoré si zamilovali ombre farbu vlasov. Na prehliadkových mólach už dnes vidíme vlasy modeliek plné výrazných ombre farieb. Naopak, v blogosfére sa preferujú farebné odtiene medzi tmavou čokoládovou a jemne hnedou. Ukážeme vám príklady krásnych odtieňov ombre vlasov.

Ombre štýl vlasov je jemnejšia verzia vlasov farbených dvomi farbami (dip-dye hair). Namiesto výraznej zmeny farby medzi korienkami a končekmi vlasov, ombre (alebo aj vytieňované) vlasy prechádzajú od tmavších k svetlejším odtieňom farby postupne, a to v jemnom kontraste odtieňov jednej farby. Ombre farba vlasov sa obvykle mení z tmavšej na svetlejšie odtiene, začínajúc v oblasti uší smerom ku končekom. Často sú vlasy na hlave v tmavších odtieňoch hnedej alebo špinavej blond farby a postupne sa zosvetľujú smerom ku končekom.

Ombre účes je ideálnou voľbou, ak chcete okoreniť svoj look bez toho, aby ste si zafarbili celé vlasy. Hra s farbami spraví to, že každý bob účes bude vyzerať moderne a dokonca aj plážové vlny a kučery vyzerajú sofistikovane v kombinácii s ombre štýlom vlasov. Farebné odtiene dodajú mnohým účesom punc zaujímavosti a zmenia nudný účes na účes, za ktorým sa všetci otočia.

Komu pristane Ombre účes?

Ombre účes pôsobí celkom prirodzene, preto pristane mnohým ženám a štýlom, najmä ak odtiene obsahujú aj vašu prirodzenú farbu. Vzhľadom k prirodzenému looku, farba potrebuje obnovenie len každé 3 až 4 mesiace, čo robí z ombre štýlu veľmi pohodlný účes.

Ombre štýl vlasov napodobňuje rast farbených vlasov. Pravidelné farbenie vlasov nie je preto potrebné. Pri kombinácii prirodzenej farby vlasov pri korienkoch a ombre farebných vlasov, potrebujú farbenie len končeky vašich vlasov.

Svetlejšie končeky vlasov v ombre štýle vyzerajú ako by boli prirodzene zosvetlené, a preto tento look vyvoláva pocit nekonečných letných dní plných zábavy a slnka.

Vhodné účesy pre Ombre štýl

Pri vyčesaných účesoch, polo vyčesaných vlasoch a drdoloch ukáže ombre štýl svoj pravý potenciál, ak necháte jednotlivé pramene „uniknúť“ z inak precízne štruktúrovaného účesu.

Blogerky ukazujú hravé variácie farieb a odtieňov účesov.

Ombre vlasy: Anouska Proetta Brandon

Na blogu anouskaproettabrandon.com,  Anouska z Írska ukazuje svoj individuálny štýl mnohých tvárí v spojení s ombre štýlom. Ombre tieňované vlasy harmonicky prechádzajú z prirodzenej čokoládovej do svetlo hnedej farby.

Plážové vlny nechávajú hravý omre štýl dokonale vyniknúť (obrázok vľavo). Ombre štýl vo vysokom cope (obrázok v pravo) upúta pozornosť každého.

Ombre štýl

Ombre vlasy: Emma Chapman

Emma a Elsie sú autorkami blogu "A Beautiful Mess". Okrem receptov, módy a fotografií, umiestnili na svoj blog aj návody na úpravu vlasov. Emmin účes demonštruje univerzálnosť ombre štýlu. Tieňovanie farieb dodáva výraz a osobitosť jej účesu.

Obrázok: Blogerka Emma Chapman a jej farebné variácie vlasov od gaštanovo hnedej až po plážovú blond na končekoch vlasov.

Ombre štýl

Ombre vlasy: Luanna Perez-Garreaud

Blogerka Lua ("Le Happy") preukazuje odvahu s jej ombre farebnými vlasmi. Farba jej vlasov je pri korienkoch jasne červená a postupne sa mení na blond smerom ku končekom. Aj napriek výrazným farbám vlasov jej vzhľad pôsobí veľmi prirodzene, pretože farba vlasov sa hodí k jej svetlej pokožke.

Obrázok: Luanna vyjadruje svoju lásku k jasným farbám prostredníctvom ombre účesu. Tieto farby nezostanú nepovšimnuté.

Ombre štýl

Odkazy:

Anouska a jej blog >> Anouska Proetta Brandon

Blog Elsie a Emmy >> A Beautiful Mess

Lua a jej blog >> Le Happy

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...