Skip to Content

Rady pre ženy - ako upraviť kučeravé vlasy

Kučery majú často vlastnú hlavu. Spojiť najpôvabnejšie vlasové účesy s vašim osobným štýlom môže byť poriadna výzva. Naše rady o stylingu vás zásobia celým arzenálom príkladov a tipov pre úpravu kučeravých vlasov.

Obraz ženskej bezstarostnej kučeravej hlavy a na strane druhej každodenný zápas s neposlušnými kučerami. Môže to byť poriadny boj prispôsobiť svoj kučeravý účes vašej osobnosti a návykom s ich úpravou. Samozrejme, vaše kučery by ste mali ukazovať vo svojom prirodzenom čare. Každú konzultáciu začíname diskusiou o správnom strihu účesu, ktoré vytvoria alebo zmenia vašim vlasom štýl.

Zaujímavosti o štýle vlasov pre malé i veľké kučery

V našej poradni sa venujeme malým a veľkým kučerám osobite, pretože každá vlasová štruktúra vyžaduje osobité pravidlá pre ich úpravu. Malé kučery sa zvyknú vzpriamiť a vytvoriť ohromný objem, kým veľké kučery môžu pôsobiť skôr nezbedne. Mali by ste zvážiť či si zvoliť krátky alebo nápadne prestrihaný účes, ak sú kučery malé a pevné. Postupné ostrihané účesy zmenšujú objem. Pre veľké kučery je obzvlášť vhodná dĺžka po bradu. Dlhé vlasy s veľkými kučerami by mali byť postupne zostrihané len jemne, aby sa zvýraznila ich prirodzená pružnosť.

Všeobecné rady o štýle účesov

Ďalším aspektom, ktorý sa musí zohľadňovať v otázke vhodného stylingu, je váš životný štýl. Nechce sa vám tráviť tak veľa času v kúpeľni pred zrkadlom? Umývate si vlasy veľmi často? V takých prípadoch je pre vás ideálny jednoduchý športový strih. Klasické strihy sú vhodné pre ženy, ktoré sú ochotné si dať s praktickým účesom malú námahu, no stále chcú vyzerať štýlovo. Vyskúšať rafinované účesy je zábava pre každého, kto sa nebojí s česaním aj riskovať.

Stylingy pridané v našej galérií na konci článku ilustrujú naše rady.

Tipy pre vytvorenie účesov hore:

 • Nechávajte vlnky schnúť prirodzene tak často, ako je to možné. Používajte výrobky proti krepovatosti, ktoré necháte na vlasoch pôsobiť. Použite malé množstvo stylingového výrobku pred obtáčaním jednotlivých prameňov okolo prsta.  Uistite sa, že končeky sa nevykrúcajú od seba ako stará maliarska kefa. Čas od času sa to stať môže. Vtedy jednoducho zatočte končeky spolu a obtočte pramene okolo prsta znovu.
 • V našich stylingových radách, sme vám ukázali typy, ktoré vyžadujú vyrovnávanie kučier. Doprajte si čas na vytvorenie takýchto účesov. Kučery a najmä prirodzene pevné kučery sú obzvlášť vzdorujúce proti vyrovnávaniu alebo tvarovaniu všeobecne. Po umytí vytlačte uterákom vlhkosť z vlasov, ale nešúchajte, aby sa vlasy nezamotali. Začnite mokré (uterákom nie úplne vysušené) vlasy fénovať a zároveň prečesávať dorovna. Keď sú úplne suché, môžete začať vyrovnávať plochou žehličkou - nikdy nie, ak sú čo i len trochu vlhké!
 • Cestička by nemala rozdeľovať vlasy na presne rovnaké časti. To sa kučeravým účesom často nehodí.
 • Kučery často nemajú prirodzený lesk, pretože sú väčšinou suché a povrch odráža svetlo menej účinne ako rovné vlasy. Výrobky pre bohatú vlasovú starostlivosť sú odpoveďou na tento problém, mimo používania spreju pre lesk vlasov ako posledný krok v ich úprave.

Link pre konzultácie o úprave kučeravých vlasov

Ešte viac štýlov účesov pre ženy s kučierkami >> glamourmagazine.co.uk

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...