Skip to Content

Dnes krátke, zajtra dlhé: Hviezdy si pomáhajú príčeskami

Tajomstvo zázračného rastu vlasov mnohých hviezd je odhalené – mnoho z nich si pri neustálej zmene looku vypomáha príčeskami. Na jednej akcii ich vidíme s hravým pixie účesom a už o pár hodín neskôr ich kamery objavia s dlhými rozpustenými vlasmi. Prezradíme vám, ako nosiť príčesky a ako sa o ne starať – možno sa aj pre vás stanú súčasťou každodenného života.

Mnoho žien sníva o dlhých hustých vlasoch. Vďaka príčeskom sa tento sen môže stať skutočnosťou v priebehu niekoľkých hodín.

Vlasové príčesky – pre a proti

Príčesky môžu byť vytvorené zo skutočných alebo umelých vlasov. Do vašich vlasov ich kaderník vplieta pramienok po pramienku – s ich pomocou sa vlasy stanú viditeľne dlhšie a hustejšie.

Existuje mnoho spôsobov, ako prepojiť príčesky s vašimi vlastnými vlasmi. Vo väčšine z nich hrá dôležitú úlohu použitie tepla. Kaderník spojí príčesky s pôvodnými vlasmi pomocou lepidla, ktoré sa pri vyšších teplotách začína roztápať.

Obľúbenou alternatívou k lepeniu sú spojovacie metódy s použitím ultrazvuku. Základom  je pripojenie veľmi tenkých pramienkov priamo ku keratínovým doštičkám, ktoré sú umiestnené vedľa vlasov a spojené s nimi pomocou ultrazvuku. Ultrazvukové vlny menia štruktúru keratínu tak, že ho spoja s pôvodnými vlasmi. 

Pri najjednoduchšom a najrýchlejšom spôsobe predĺženia vlasov sa pramene vlasov či príčesky horizontálne pripnú alebo prilepia na prirodzené vlasy.

Hviezdne hrivy s príčeskami

Britney Spears a Vanessa Hudgens nemajú problém priznať, že ich krásne husté pramene sú výsledkom predĺženia vlasov a používania posilňujúcich kúr.

Dlhé, husté vlasy sú považované za korunu ženskej krásy. Vlasy so závideniahodným objemom si často spájame s vitalitou a ženským pôvabom. Na mužov i ženy pôsobia príťažlivo, preto niet divu, že by nimi chcel byť obdarený každý z nás. Príčesky vám môžu pomôcť zamaskovať prípadné nedostatky, vášmu účesu dodajú plnosť a tvar. Hviezdy túžia po perfektnom vzhľade – chcú zanechať dokonalý dojem, kdekoľvek sa objavia. Hoci sa každý deň neprechádzate po červenom koberci, možno to cítite rovnako ako slávne osobnosti prenasledované objektívmi fotografov. Ich kariéra závisí na tom, že zosobňujú ideál zdravia, krásy a štýlu. Prenosy zo slávnostných podujatí, nová úloha vo filme alebo propagačné turné – to všetko sú dôvody, prečo sa z hviezd stávajú chameleóny neustále meniace svoj vzhľad a účes. Hravé zmeny imidžu hviezdy ako Britney Spears či Vanessa Hudgens milujú a pomáhajú si pri tom príčeskami a predĺžením vlasov.  

Príčesky vyžadujú špeciálnu starostlivosť a vydržia len krátky čas. Ako vlasy dorastajú, miesta, v ktorých sú príčesky pripojené k prirodzeným vlasom, sa stávajú viditeľnejšie. To je čas, kedy treba pripojiť do vlasov nové príčesky, tie bežne vydržia 6 až 8 mesiacov. Podobný problém vás nemusí trápiť, pokiaľ použijete pripínacie príčesky. 

Ako sa starať o vlasy s príčeskami

Po napojení príčeskov do vlasov nepoužívajte 24 hodín žiaden šampón, vlasovú starostlivosť ani stylingový produkt.

Miesta napojenia príčeskov na prirodzené vlasy nenamáhajte tým, že si budete vlasy umývať dolu hlavou.

Vlasy si dva až trikrát denne rozčešte od korienkov po končeky, používajte len kefy alebo hrebene určené priamo pre vlasy s príčeskami - ich štetiny majú rôznu dĺžku. 

Nechoďte si ľahnúť s vlhkými či mokrými vlasmi. Vlasy by sa vám mohli zamotať. Problém môžete vyriešiť tým, že si vlasy pred spaním zapletiete.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...